За кілька тижнів українські пілоти розпочнуть тренувальні польоти на літаках F-16 — речник

Джерело: телемарафон

У межах навчання за кордоном українські пілоти розпочнуть польоти з інструкторами на реальних літаках. Україна, зі свого боку, готує інфраструктуру для застосування винищувачів.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що до повномасштабної війни в Україні сідали F-16 і F-15. Нині перед нашою країною стоїть задача облаштувати посадкову смугу та укриття. Крім того, необхідні і засоби управління літаками.

“У нас довгострокова перспектива співпраці з партнерами. Ми його (парк літаків – ред.) одночасно не замінимо, і 2025, 2026, 2030 рік – це буде переоснащення парку літальних апаратів. Все радянське ми залишимо в Радянському Союзі, в Росії, а все нове – будемо брати на озброєння, починаючи від ЗРК до літаків”, – наголосив речник.

За його словами, процес тренування на винищувачах просувається досить успішно. До цього тривали навчання на спеціальних симуляторах, де відтворено кабіну пілота.

“Вже, я думаю, за кілька тижнів будуть польоти з інструктором на реальних літаках. Я думаю, що це можливо”, – зауважив Ігнат.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.