За кількістю ядерних реакторів Україна посідає дев’яте місце у світі – «Енергоатом»

Джерело: “Енергоатом”

За інформацією АТ “НАЕК “Енергоатом”, Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів.

“Добудова двох енергоблоків-тисячників на ХАЕС сприятиме збільшенню потужностей атомної енергетики України. За кількістю ядерних реакторів наша держава посідає 9-те місце у світі”, – зазначили у компанії.

А також пояснили, що вітчизняна енергосистема переважно покладається на електроенергію, яку генерують АЕС. Саме атомні блоки продовжували виробляти електроенергію під час російських атак на енергетичну інфраструктуру України, і це нівелювало спроби РФ занурити громадян у темряву та холод.

Водночас потужність ядерної генерації необхідно нарощувати. Адже безперебійна робота АЕС є запорукою економічної стабільності держави та посилює її енергетичну незалежність.

Для прикладу: за 2022 рік блоки Хмельницької АЕС виробили 10 млрд 617 млн кВт-год електроенергії, у 2023-му – 12 млрд 602 млн кВт-год. А запланована добудова енергоблоків № 3 та № 4 на ХАЕС дасть можливість збільшити щорічне виробництво електроенергії до 14 млрд 500 млн кВт-год.

По-перше, навіть один новий енергоблок-тисячник дасть можливість забезпечити електроенергією населення міста-мільйонника, а два блоки – щонайменше однієї області. Наявність таких потужностей є вкрай важливою, особливо в умовах повномасштабного вторгнення РФ, коли ворог перетворює енергетику на зброю.

По-друге, нові ядерні потужності генеруватимуть електроенергію, яку Україна може експортувати, водночас наповнюючи державний бюджет. Причому реалізація електричної енергії сприятиме формуванню позитивного іміджу України на міжнародній арені як надійного постачальника та партнера.

“Отже, добудова нових ядерних блоків на Хмельницькій АЕС суттєво посилить українську енергетичну безпеку та незалежність і відкриє перед нашою державою нові можливості експорту електроенергії та поглиблення співпраці з іншими європейськими країнами”, – підсумували в “Енергоатомі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.

Канада розширила санкційний список, включивши в нього російського телеведучого Володимира Познера, президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, міністра енергетики Сергія Цивілева та його дружину Анну Цивілева, яка є заступником міністра оборони та двоюрідною племінницею глави РФ Володимира Путіна.