За майже два роки повномасштабної війни росіяни пошкодили 1497 об’єктів медзакладів – МОЗ
Джерело: МОЗ України
За майже два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 497 об’єктів медзакладів та ще 195 – зруйнували вщент.
Мовиться про лікарні, поліклініки, амбулаторії, пологові та інші медзаклади.
Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпровської, Херсонської областей. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати у повному обсязі.
Крім того, за цей час росіяни пошкодили 103 автомобілі екстреної медичної допомоги, ще 253 – знищили та 125 автівок захопили.
Ворог продовжує системно обстрілювати українську цивільну інфраструктуру, в тому числі й медичну. Кожен снаряд та ракета є доказом російського терору проти мирного населення та цивільних об’єктів.
Попри це, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Зокрема, йдеться про обʼєкти, які зазнали незначних ушкоджень: вибито вікна, двері, пошкоджено фасад чи покрівлю тощо.
За даними МОЗ, вже вдалося повністю відновити 451 об’єкт медзакладів, ще 404 – відновлено частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
- 2 січня під час масованого російського обстрілу, одна з ракет поцілила у лікарню у Києві, де проходять реабілітацію військові. Ворожа ракета не вибухнула, утім її бойова частина застрягла у підлозі першого поверху закладу.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.