За останні три роки в ЄС щодня зникало майже 50 дітей-мігрантів — дослідження
Джерело: CNN
За останні три роки в Європі щодня зникають майже 47 дітей-мігрантів, за даними нового дослідження транскордонної журналістської групи Lost in Europe. Результати, зібрані від 31 європейської країни, включаючи Австрію, Німеччину та Італію, свідчать про зникнення щонайменше 51 433 неповнолітніх біженців без супроводу з 2021 по кінець 2023 року.
За словами Ааг’є Івена, генерального секретаря організації Missing Children Europe, збільшення кількості зареєстрованих випадків зникнення служить нагадуванням про необхідність розслідування багатьох не виявлених випадків.
Італія та Австрія очолюють список країн із найбільшою кількістю зареєстрованих зниклих дітей – 22 899 та 20 077 відповідно. За ними слідують Бельгія, Німеччина та Швейцарія.
Дослідження також вказує, що вищі показники зникнення в Італії та Австрії можуть свідчити не лише про збільшення кількості випадків, але й про наявність більш ефективних систем збору даних. Івен закликає до покращення системи звітності в усіх країнах для кращого захисту дітей.
Зникнення дітей-мігрантів часто пов’язані з ризиком потрапляння до рук торговців людьми або експлуатації в секс-індустрії. Також деякі зникають, намагаючись уникнути небезпечних умов прийому або з метою возз’єднання з родиною чи друзями.
У контексті глобальних переселень, діти становлять близько 40% переміщених осіб, багато з яких розлучені з родинами або подорожують самі. Зокрема, значна частина дітей прибуває з Афганістану, Сирії, Тунісу, Єгипту та Марокко.
За словами Патрісії Дюрр, виконавчої директорки ECPAT UK, ця ситуація є кризою у сфері захисту дітей, поглибленою через жорстку політику на кордонах та відсутність безпечних шляхів для дітей в Європі.
- Недавній звіт, опублікований некомерційною групою, розкриває, що Nestlé додає більше цукру до дитячого харчування, яке продається в країнах із низьким та середнім рівнями доходу.
На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.
Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.