За перше півріччя цього року громадяни Росії придбали в Литві майже 300 об’єктів нерухомості

Джерело: LRT.lt

Громадяни Росії продовжують скуповувати нерухомість у Литві. Тільки за перше півріччя цього року росіяни придбали майже 300 об’єктів нерухомості: квартир, будинків, земельних ділянок.

На порталі йдеться, що російські громадяни придбали 297 об’єктів нерухомості, що на 104 менше, ніж за відповідний період минулого року. Переважно купують квартири в Литві – цього року їх придбано 119. Крім того, куплено 58 земельних ділянок і 20 житлових будинків. Решта 100 – різні об’єкти нерухомості іншого призначення.

Наголошено, що на початку цього року Сейм ухвалив закон про встановлення обмежувальних заходів щодо військової агресії Росії проти України.

Відтак, закон, який набув чинності 3 травня, передбачає, що купувати об’єкти нерухомості в Литві можуть тільки громадяни Росії з посвідкою на проживання.

Своєю чергою, депутат Сейму Лауринас Кашчюнас вважає, що для оцінки даних слід здійснити парламентський контроль, який допоможе краще зрозуміти, наскільки ефективно діє прийнятий закон. Проте, на його думку, це слід зробити за підсумками року.

За його словами, зараз у Литві перебуває близько 19 тисяч громадян Росії, які отримали посвідку на проживання в країні, тому, ймовірно, саме вони придбали зазначені об’єкти нерухомості.

Термін дії закону щодо обмежувальних заходів у зв’язку з воєнною агресією проти України встановлено на один рік, тобто до 3 травня 2024 року. Водночас Кашчюнас запевнив, що в разі потреби Сейм зможе продовжити його дію.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Співачка Олена Тополя (Alyosha) пояснила, чому життя за кордоном для неї було важчим, ніж в Україні під обстрілами.

Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявляє, що на прохання глави РФ Володимира Путіна звільнило двох російських громадян, утримуваних у заручниках на охопленій війною території Сектора Гази.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

Згідно зі звітом про стан навколишнього середовища органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.