За плагіат та використання ChatGPT відраховуватимуть з ВНЗ: Рада схвалила законопроєкт

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.

За словами нардепа, документ підтримали 304 парламентарі.

Норми законопроєкту поширюються на студентів, аспірантів, викладачів, науковців тощо.

Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі – тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені у такий спосіб фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.

За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань: від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій – до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.

Він зберігав холоднокровність під час Громадянської війни в США, але спека виявилася занадто сильною для його статуї. Воскова фігура президента Авраама Лінкольна розплавилася через різке підвищення температури на вихідних у столиці країни Вашингтоні.

27 червня у 80-річному віці помер актор Мартін Малл, який зіграв у понад сотні фільмів та серіалів, серед яких “Розанна”, “Віцепрезидент”, “Сабріна – юна відьма”.

За інформацією ювенальних прокурорів, внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинула 551 дитина, а понад 1411 отримали поранення.

Активісти кіберспільноти BO_Team спільно з фахівцями Головного управління розвідки Міністерства оборони України провели атаку на важливі дані і обладнання на території Росії.

Наступного тижня в Україні все ще триватиме спекотна погода. Місцями повітря прогріється до +35 градусів.