За плагіат та використання ChatGPT відраховуватимуть з ВНЗ: Рада схвалила законопроєкт
Джерело: нардеп Ярослав Железняк
6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
За словами нардепа, документ підтримали 304 парламентарі.
Норми законопроєкту поширюються на студентів, аспірантів, викладачів, науковців тощо.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі – тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені у такий спосіб фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань: від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій – до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- 4 червня Верховна Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні (законопроєкт 9432) більшістю голосів. Цей закон встановлює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Лідерку ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен визнали винною у розкраданні коштів Європарламенту. Вона не зможе балотуватись у президенти Франції у 2027 році.
У Литві ввечері 30 березня із болота витягли бронемашину зниклих безвісти чотирьох військовослужбовців США.
Єврокомісарка з питань кризового реагування Аджа Лябіб опублікувала відео у соціальних мережах, в якому розповіла про базові речі, необхідні для виживання в перші 72 години кризи.
Американського хірурга Томаса Шахновського звинуватили в тому, що він помилково видалив хворому печінку замість селезінки, а потім намагався це приховати.
Біля автосалону Tesla Park Royal у західному Лондоні, Велика Британія, зібралися демонстранти з плакатами, які закликають споживачів бойкотувати компанію Ілона Маска.