За плагіат та використання ChatGPT відраховуватимуть з ВНЗ: Рада схвалила законопроєкт

Джерело: нардеп Ярослав Железняк

6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.

За словами нардепа, документ підтримали 304 парламентарі.

Норми законопроєкту поширюються на студентів, аспірантів, викладачів, науковців тощо.

Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі – тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені у такий спосіб фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.

За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань: від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій – до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

Станом на вечір ранок, 24 лютого 2025 року, критичний стан здоров’я 88-річного Папи Франциска продовжує погіршуватися. У нього не проходять симптоми тромбоцитопенії, а також у понтифіка виявили ниркову недостатність.

На Закарпатті на кордоні з Румунією прикордонники викрили жінку, яка намагалась провести за кордон чоловіка під виглядом сестри, німої від народження.

До третьої річниці повномасштабного вторгнення «Букви» зібрали дані про найбільших благодійників, які допомагають Збройним силам України. Серед них – благодійні фонди та бізнеси. У списку – зокрема фонди, які надають допомогу виключно з власних коштів, без фандрейзингу (компанія SCM Ріната Ахметова, «Епіцентр» тощо).