За п’ять місяців українським морським коридором пройшло 15 млн тонн експортних вантажів
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за п’ять місяців українським морським коридором пройшло 15 млн тонн експортних вантажів, переважно продовольчих.
Глава уряд підкреслив, що в економіці критично важливою є безпека логістики, торгівлі та інвестицій. Так, з 2023 року завдяки Збройним силам України функціонує український морський торговий коридор.
“За 5 місяців цим коридором пройшло 15 млн тонн експортних вантажів, переважно продовольчих. Також успішно працює Дунайський портовий кластер. Завдяки цьому в грудні порівняно з листопадом ми збільшили морський експорт на 30%”, – зазначив прем’єр-міністр.
Зокрема, Денис Шмигаль наголосив, що запорукою успіху також є страхування суден від воєнних ризиків. Цей проєкт Україна запустила спільно з провідними британськими страховиками.
Одночасно реалізується механізм страхування інвестицій разом із MIGA і DFC. Також 14 експортно-кредитних агентств різних держав надають гарантії своєму бізнесу для інвестування в Україну.
- 4 грудня віцепремʼєр з відновлення, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що 200 суден експортували 7 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси у межах роботи тимчасового зернового коридору.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.