За рік сума збитків довкіллю, завданих вторгненням росіян, зросла до 2 трильйонів – міністр
Джерело: Руслан Стрілець/Facebook
27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків завданих вторгненням росіян довкіллю зросла у п’ять разів.
Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.
У серпні 2022 року сума збитків становила 385 млрд грн. Вже у грудні того ж року після деокупація Харківщини, звільнення Херсону майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.
Тоді як у серпні 2023 року відомство отримало актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Одначе, поки що продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.
Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України, — зауважив міністр.

Джерело: Руслан Стрілець/Facebook
27 серпня – День екологічного боргу України. Стрілець пояснив, щороку Global Footprint Network визначає за допомогою спеціальної формули той день, коли певна держава використала річний об’єм поновлюваних природних ресурсів.
Методологія показує, коли кожна окрема держава починає жити “в кредит”.
Все, що ми беремо у природи від сьогоднішнього дня, буде коштом майбутніх поколінь. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня. Дата Дня екологічного боргу показує те, як ми жили у 2019 році – до повномасштабного вторгнення. У 2026-2027 роках у дослідженнях Глобальної мережі екологічного сліду побачимо, як війна вплинула на “кредитну історію” у сфері використання природних ресурсів, — мовиться у дописі глави відомства.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.