За рік сума збитків довкіллю, завданих вторгненням росіян, зросла до 2 трильйонів – міністр
Джерело: Руслан Стрілець/Facebook
27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків завданих вторгненням росіян довкіллю зросла у п’ять разів.
Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.
У серпні 2022 року сума збитків становила 385 млрд грн. Вже у грудні того ж року після деокупація Харківщини, звільнення Херсону майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.
Тоді як у серпні 2023 року відомство отримало актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Одначе, поки що продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС.
Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України, — зауважив міністр.

Джерело: Руслан Стрілець/Facebook
27 серпня – День екологічного боргу України. Стрілець пояснив, щороку Global Footprint Network визначає за допомогою спеціальної формули той день, коли певна держава використала річний об’єм поновлюваних природних ресурсів.
Методологія показує, коли кожна окрема держава починає жити “в кредит”.
Все, що ми беремо у природи від сьогоднішнього дня, буде коштом майбутніх поколінь. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня. Дата Дня екологічного боргу показує те, як ми жили у 2019 році – до повномасштабного вторгнення. У 2026-2027 роках у дослідженнях Глобальної мережі екологічного сліду побачимо, як війна вплинула на “кредитну історію” у сфері використання природних ресурсів, — мовиться у дописі глави відомства.
- За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.