За рік виробництво дронів зросло у 100 разів – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що за рік виробництво безпілотних літальних апаратів в Україні зросло у 100 разів.

“Шлях дрону від розробки до його закупівлі тепер максимально короткий. За рік виробництво дронів виросло в 100 разів. Розробкою безпілотників почали займатися понад 200 українських компаній”, – повідомив прем’єр-міністр під час години запитань до уряду у Верховній Раді 6 жовтня.

Глава уряду також наголосив, що у 2024 році український ВПК матиме ще більше ресурсів. Відтак, планується, що видатки на оборонні виробництва зростуть у 7 разів — до 55,8 млрд грн, а на поповнення і розширення армії дронів передбачено понад 48 млрд грн.

Денис Шмигаль зазначив, що були радикально змінені підходи до розвитку українського ВПК, а на базі “Укроборонпрому” створено нову компанію за сучасними стандартами корпоративного управління.

“Зробили ставку на нові конструкторські розробки, на технологічність, на трансферт технологій. Особливий акцент на дронах, які визначають характер сучасної війни”, – поінформував Денис Шмигаль.

Зокрема, за його словами, створено fast track для швидкого ввезення в Україну безпілотників та комплектацій. Також уряд розширив перелік товарів військового призначення та подвійного використання, які можуть імпортуватися без дозволу Державної служби експортного контролю.

Крім того, спрощені процедури для оборонних закупівель українських безпілотників.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.