За три місяці армія РФ втратила 99 тисяч військових у боях за Часів Яр – Forbes

Джерело: Forbes
За оцінками ЗМІ, з квітня російська армія втратила 99 тисяч солдатів у боях за Часів Яр на Донеччині.
За три місяці інтенсивних боїв росіянам вдалось захопити лише невелику частину міста, зокрема район “Канал”. Досягти цього армії РФ вдалось ціною величезних втрат у живій силі – близько 99 тисяч військових вбитими та пораненими.
“Росія досягла певного прогресу на місці, але навіть за це їй довелось заплатити надзвичайно велику ціну”, – сказав Мік Раян, генерал австралійської армії у відставці.
Він додав, що втративши стільки бійців заради невеликої ділянки території, Росія, ймовірно, “втратила свій останній шанс завдати вирішального удару по Україні у цій війні”.
Найближчим часом, імовірно, все відбуватиметься за звичним сценарієм – РФ просунеться вперед ціною величезних втрат у живій силі та техніці, при цьому, завдаючи набагато менших втрат Україні. Кожен захоплений пункт в Україні коштував окупантам десятків тисяч солдатів.
ЗСУ поки не вийшли повністю з Часового Яру, але покинули район “Канал” і відійшли на кілька кварталів на захід через канал Сіверський Донець. На нових позиціях українським воїнам буде простіше захищатись, адже для прямих атак росіянам спершу потрібно перейти канал. Цей маневр є дуже незручним, однак зробити це можливо.
Так довго обороняти місто ЗСУ можуть завдяки допомозі США та значних втрат окупантів. Втрати послаблюють ворожі полки та бригади навіть попри те, що РФ продовжує набирати нових людей до війська.
Однак нові сили ворога не мають достатньої підготовки та обладнання.
“У Росії менше можливостей створити якісні, великі сили, які могли б здійснювати масштабні наступальні операції”, – пояснив Раян.
- Речник оперативного угруповання “Хортиця” Назар Волошин заявив, що українські позиції поблизу мікрорайону Канал у Часовому Яру знищені, тому тримати війська там надто небезпечно.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.