За три місяці армія РФ втратила 99 тисяч військових у боях за Часів Яр – Forbes

Джерело: Forbes

За оцінками ЗМІ, з квітня російська армія втратила 99 тисяч солдатів у боях за Часів Яр на Донеччині.

За три місяці інтенсивних боїв росіянам вдалось захопити лише невелику частину міста, зокрема район “Канал”. Досягти цього армії РФ вдалось ціною величезних втрат у живій силі – близько 99 тисяч військових вбитими та пораненими.

“Росія досягла певного прогресу на місці, але навіть за це їй довелось заплатити надзвичайно велику ціну”, – сказав Мік Раян, генерал австралійської армії у відставці.

Він додав, що втративши стільки бійців заради невеликої ділянки території, Росія, ймовірно, “втратила свій останній шанс завдати вирішального удару по Україні у цій війні”.

Найближчим часом, імовірно, все відбуватиметься за звичним сценарієм – РФ просунеться вперед ціною величезних втрат у живій силі та техніці, при цьому, завдаючи набагато менших втрат Україні. Кожен захоплений пункт в Україні коштував окупантам десятків тисяч солдатів.

ЗСУ поки не вийшли повністю з Часового Яру, але покинули район “Канал” і відійшли на кілька кварталів на захід через канал Сіверський Донець. На нових позиціях українським воїнам буде простіше захищатись, адже для прямих атак росіянам спершу потрібно перейти канал. Цей маневр є дуже незручним, однак зробити це можливо.

Так довго обороняти місто ЗСУ можуть завдяки допомозі США та значних втрат окупантів. Втрати послаблюють ворожі полки та бригади навіть попри те, що РФ продовжує набирати нових людей до війська.

Однак нові сили ворога не мають достатньої підготовки та обладнання.

“У Росії менше можливостей створити якісні, великі сили, які могли б здійснювати масштабні наступальні операції”, – пояснив Раян.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 липня. За добу відбулося 99 бойових зіткнень, з яких 22 на цей час ще тривають.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 липня. Від початку доби відбулося 133 бойові зіткнення.