«За вказівкою згори» Порошенка не пустили на передачу техніки у Миколаєві – «ЄС»

Джерело: пресслужба “Євросолідарність”

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.

Обладнання призначене для забезпечення повітряного прикриття для військових й подібні проєкти вже реалізовані на інших напрямках, зокрема, на Донецькому і Запорізькому.

Сьогодні такий проєкт мав стартувати в Миколаєві. Проте, за словами Порошенка, вперше за 2,5 роки заявили, що обладнання беруть, а його не допускають.

“Це роблять представники Служби безпеки України. Беззаперечно, що це порушення закону, проте, перш за все, це порушення здорового глузду”, – наголосив пʼятий Президент.

Він заявив, що звичайно ж ніхто не “штурмуватиме військову частину”і акти передачі обладнання підпишуть, але “ті тилові щурі будуть нести відповідальність згідно закону”.

У листопаді 2023 року Петро Порошенко заявив про інвестування 150 млн грн в розробку новітньої системи протидії засобам технічної розвідки, яку згодом назвали “Ай-Петрі СВ”. Зараз фінансування проєкту перевищило 200 млн грн, на фронт передали вже чотири десятки комплексів.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.