За жовтень РФ виготовила 115 високоточних ракет — розвідка
Джерело: представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “РБК-Україна”
За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів. Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький зауважив, що нині в запасах країни-агресора є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.
Серед ракет, виготовлених за жовтень у РФ, були:
- 40 крилатих ракет Х-101;
- 30 балістичних ракет “Іскандер-М”;
- 20 крилатих ракет “Калібр”;
- 12 крилатих ракет “Іскандер-К”;
- 9 крилатих ракет Х-32;
- 4 аеробалістичні ракети “Кинджал”.
За словами Скібіцького, росіяни вичікують навантаження на українську енергосистему перед тим, як атакувати об’єкти інфраструктури в осінньо-зимовий період.
“Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля”, – пояснив представник ГУР МО України.
Тактика ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БпЛА.
“За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми”, – додав Вадим Скібіцький.
- Національна служба розвідки Південної Кореї повідомила журналістам Bloomberg, що Північна Корея відправила в Росію понад 1 мільйон артилерійських снарядів.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.