Забрали просто з вокзалу: військового у відпустці затримали на понад 7 годин

Джерело: Олеся Котубей-Геруцька/Instagram

Журналістка Олеся Котубей-Геруцька разом із чоловіком-військовослужбовцем Владом поїхали на відпочинок в Карпати. Проте одразу ж при виході з поїзда чоловіка затримали без причини на понад 7 годин.

Чоловік Олесі приїхав у другу (і останню в цьому році) відпустку, тому подружжя хотіло відпочити у горах з наметами. Маршрут спеціально обрали популярний і не прикордонний.

Одразу ж по прибуттю, військового зупинили працівники поліції. Документи були в порядку, посвідчення УБД, підписане відпускне, проте цього виявилось замало.

Йому сказали, що потрібно “поїхати на розмову” у Ділове, яке знаходиться за 36 км від місця, куди пара приїхала. Крім цього, Ділове поблизу кордону. Журналістка припускає, що у такий спосіб військовому хотіли інкримінувати незаконний перетин кордону.

Близько 5 годин зв’язок із чоловіком був відсутній. Опісля він зателефонував дружині й сказав, що з ним все гаразд і його кудись везуть. Куди саме – він не уточнив.

Бригада, в якій служив Влад, допомогла вийти на зв’язок з Ужгородською військовою службою правопорядку. Виявилось, що чоловіка вивезли в Хустський ТЦК, що за 70(!) кілометрів від Ділового, куди його доправили раніше, і де під відділом ДПСУ досі чекала Олеся.

Через 7 з половиною годин військового відпустили. Журналістка наголошує, що вони з чоловіком хотіли просто відпочити.

“Ми НЕ збиралися перетинати кордон. Ми хотіли тупо на Драгобрат на дві ночі. (…) Жодної причини затримувати Влада не було,” – розповіла Олеся.

  • У Ворохті на Івано-Франківщині місцеві жителі протестували проти блокпоста, де ТЦК перевіряє документи військовозобов’язаних. Вони кажуть, що через блокпост туристи бояться їхати на курорт.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.