Заброньовано 90% особового складу ДСНС та Нацполіції – глава МВС
Джерело: Ігор Клименко/Telegram
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що 90% рятувальників та поліціянтів заброньовано, а решта (10%) можуть “за бажанням” долучитись до лав ЗСУ й інших органів.
Клименко зауважив, що, відповідно до постанови Кабміну, понад 50% військовозобов’язаних працівників ДСНС та Нацполіції підлягають бронюванню.
“Відповідно прийнято узгоджене рішення про бронювання 90% особового складу ДСНС та Нацполіції. 10% співробітників ДСНС мають вибір мобілізовуватися до лав Збройних Сил України, Національної гвардії або Державної прикордонної служби”, – заявив глава МВС.
Він додав, що повним складом заброньовано працівників підрозділів оперативного реагування (пожежників, саперів, рятувальників, хіміків, інженерів тощо).
- 6 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо бронювання від мобілізації для усіх працівників ДСНС. Раніше уряд прийняв постанову, якою передбачалося забезпечити бронь для 50% ДСНСівців.
- Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
- Український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації тим працівникам, які отримали “бронь” від Мінекономіки.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.