ЗАЕС знову з’єднана з українською енергомережею двома лініями

Джерело: пресслужба Енергоатома

5 вересня о 14:40 українські енергетики повернули в роботу пошкоджену другу лінію електропередачі.

Так, живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС з української енергосистеми двома лініями відновлено.

Зауважимо, 2 вересня 2024 року через російські обстріли сталося пошкодження однієї з двох зовнішніх повітряних ліній. Українські фахівці тривалий час не могли оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт через загрозу повторного обстрілу ділянки російськими військами.

Тоді у компанії попередили, що, в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.

Він нагадав, що два роки тому створено місію МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Індійська влада готує складну експедицію на Еверест для вилучення замороженого тіла альпініста, відомого під прізвиськом “Зелені черевики”, яке понад 30 років залишається на висоті близько 8 200 метрів.

У Закарпатській області під час руху загорівся приміський дизель-поїзд сполученням Солотвино – Королево.

Журналістка Лєна Чиченіна, головна редакторка таблоїду “Антоніна”, звернула увагу на дискусію в соцмережах довкола коментаря журналістки та ведучої YouTube-проєкту RAMINA YouTube Раміни Есхакзай.