ЗАЕС знову з’єднана з українською енергомережею двома лініями
Джерело: пресслужба Енергоатома
5 вересня о 14:40 українські енергетики повернули в роботу пошкоджену другу лінію електропередачі.
Так, живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС з української енергосистеми двома лініями відновлено.
Зауважимо, 2 вересня 2024 року через російські обстріли сталося пошкодження однієї з двох зовнішніх повітряних ліній. Українські фахівці тривалий час не могли оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт через загрозу повторного обстрілу ділянки російськими військами.
Тоді у компанії попередили, що, в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.
Він нагадав, що два роки тому створено місію МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.
- Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.
- 27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
Вранці 26 червня російські окупаційні війська атакували Краматорську громаду, застосувавши FPV-дрон. Унаслідок удару загинув чоловік.
Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора повідомила про заочну підозру ще одному судді Південного окружного військового суду РФ, який причетний до незаконного засудження українського військовополоненого.
В тимчасово окупованому Криму російська влада засудила місцевого жителя до 17 років позбавлення волі за звинуваченням у донатах для ЗСУ.
Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.
Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.