ЗАЕС знову з’єднана з українською енергомережею двома лініями
Джерело: пресслужба Енергоатома
5 вересня о 14:40 українські енергетики повернули в роботу пошкоджену другу лінію електропередачі.
Так, живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС з української енергосистеми двома лініями відновлено.
Зауважимо, 2 вересня 2024 року через російські обстріли сталося пошкодження однієї з двох зовнішніх повітряних ліній. Українські фахівці тривалий час не могли оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт через загрозу повторного обстрілу ділянки російськими військами.
Тоді у компанії попередили, що, в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомив, що вирушає на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії.
Він нагадав, що два роки тому створено місію МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.
- Компанія “Енергоатом” почала підготовку до реалізації проєкту будівництва Чигиринської АЕС.
- 27 серпня глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив після відвідин російської Курської АЕС, що існує ризик ядерної аварії на станції.
- У Росії розкритикували Міжнародне агенство з атомної енергетики (МАГАТЕ) після того, як його очільник Рафаель Гроссі відвідав Курську АЕС.
Унаслідок циклону “Фенгал”, який спричинив сильні опади в Індію та на Шрі-Ланку, загинули щонайменше дев’ятнадцять людей.
Унаслідок авіаударів російської авіації по університетській лікарні у другому за величиною місто в Сирії Алеппо та центру Ідліба загинуло щонайменше 17, поранено 70 людей, частина з них – мирні жителі.
Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди у Дніпрі загинула 10-річна дівчинка, ще четверо осіб, серед яких двоє малолітніх дітей, зазнали ушкоджень.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що протест громадян, який триває по всій країні вже п’ятий день, не виходить за межі Конституції.
За оцінками аналітиків, збільшення військових витрат у держбюджеті РФ на 2025 рік не означатиме посилення військових можливостей країни.