Західні санкції в галузі чипів б’ють по армії Росії – Bild

Джерело: Bild am Sonntag

Російські збройні сили значно залежать від західних напівпровідникових технологій і суттєвого постраждали від санкцій США та Євросоюзу. Про це 1 червня повідомив німецький тижневик Bild am Sonntag із посиланням на внутрішні документи російського підприємства “Науково-виробниче об’єднання обчислювальних систем”, котре розробляє програмне забезпечення та виготовляє обладнання, зокрема для армії РФ.

За даними видання, армія РФ занепокоєна своєю залежністю від чипів, вироблених такими компаніями, як Intel, AMD та Nvidia.

Російські чипи поступаються конкурентам у продуктивності й енергоефективності, вони також значно дорожчі. За словами одного зі співробітників російського підприємства, Росія відстає від західних конкурентів щонайменше на десять років.

Через санкції РФ не може напряму закуповувати напівпровідникове обладнання і змушена робити це обхідними шляхами. За інформацією Bild am Sonntag, компанія НВОС використовує для цього розгалужену мережу посередників.

Внутрішні документи свідчать, що Росія намагається зменшити залежність від американських чипів, розглядаючи зокрема постачання з Китаю. Втім, керівництво російського підприємства відмовляється і від цього варіанту.

Постачальника з однієї потенційно ворожої країни (США) буде замінено на постачальника з іншої потенційно ворожої країни (КНР), — зазначили в одному з внутрішніх звітів.

Bild am Sonntag проаналізував масив із 1,1 млн документів, включно з електронними листами, контрактами та презентаціями, частина з яких мала гриф “цілком таємно”.

У вересні 2024 року радник Офісу президента України Владислав Власюк заявив, що 60% усіх іноземних комплектувальних для російських озброєнь надходить через Китай. За його словами, ключові компоненти для розвідувальної техніки, дронів і ракет також надходять із США, Японії, Нідерландів, Швейцарії та інших західних країн.

Раніше повідомляли, що досі Росії вдається закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, які росіяни націлюють на українські міста. Переважно постачання відбуваються через китайські та гонконгські фірми-одноденки, котрі, своєю чергою, змушують Росію суттєво переплачувати.

  • Згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.
  • Радник президента України Владислав Власюк повідомив, що більшість деталей для озброєння Росія отримує з Китаю.
  • Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.