Захоплення Мар’їнки не принесе Росії значного оперативного прогресу – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW прокоментували російські заяви про захоплення Мар’їнки на Донеччині та проаналізували, як це може вплинути на подальшу ситуацію на фронті.

Ще 25 грудня очільник Міноборони РФ Сергій Шойгу повідомив президенту Росії Володимиру Путіну про захоплення Мар’їнки.

26 грудня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що населений пункт повністю знищений та визнав, що ЗСУ частково відступили з міста. Він додав, що українські бійці продовжують залишатись на північних околицях Мар’їнки та підготували лінію оборони за межами міста.

У Кремлі раніше наголосили, що захоплення Мар’їнки дасть змогу військам РФ створити ширший плацдарм. Російські воєнкори, своєю чергою, назвали захоплення населеного пункту “тактичною перемогою”, яка дозволить окупантами проводити наступ на захід від Мар’їнки, перервавши наземні логістичні лінії ЗСУ.

Водночас аналітики ISW вважають, що невелика та зруйновна Мар’їнка не стане для окупантів надійним плацдармом для подальших наступальних дій.

“Мар’їнка розташована менш ніж за кілометр від лінії фронту до (повномасштабного – ред.) вторгнення, і українські сили вже давно укріпили багато навколишніх населених пунктів”, – зазначили фахівці.

Експерти нагадали, що від початку повномасштабного вторгнення війська РФ просунулись лише на 3 км углиб Мар’їнки і немає жодних ознак, що після окупації населеного пункту наступальні темпи росіян посиляться, враховуючи виснаження солдатів.

“Російським військам вдалося захопити невелике поселення безпосередньо на кордоні території, яку Росія контролює з 2014 року. Захоплення Мар’їнки Росією відбулося після кількох місяців дуже виснажливих незначних досягнень і не є результатом раптового швидкого механізованого наступу Росії. Російські війська не проводили жодної наступальної операції, яка призвела б до швидкого та механізованого просування вперед, починаючи з весни 2022 року, і російські можливості для проведення механізованого маневру, який був би необхідний для такого просування, були серйозно погіршені”, – додали в ISW.

Відсутність цих можливостей окупанти продемонстрували і на Авдіївському напряму, де проводять масові механізовані штурми, які призводять до великих втрат.

“Швидка маневрена війна також потребує боєздатних механізованих підрозділів, а російські підрозділи, які брали участь у спробі захоплення Мар’їнки, здебільшого були елементами погано підготовлених і менш ефективних підрозділів “ДНР”. Російські війська навряд чи здійснять швидке оперативне просування з Мар’їнки, а повідомлення про захоплення Росією населеного пункту щонайбільше створюють умови для подальших обмежених тактичних здобутків”, – резюмували експерти.

1 липня відзначається Міжнародний день анекдоту та жартів, Міжнародний день курячих крилець; в Україні – День державного реєстратора. За церковним календарем вшановують пам’ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.