«Захисницям не потрібні медійні посередники»: соцмережі збурила реклама спідньої з Кравець
Джерело: Букви
У столичному метрополітені з’явилася реклама бренду brabrabra з українською ведучою Оленою Кравець, котра “говорить від імені військовослужбовиці” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті. Однак, користувачі соцмережі обурилися – як методом агенції, так і тим, що жінкам-військовослужбовицям не потрібні посередники у медіа.
Зокрема співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко не зрозуміла, навіщо Кравець говорить від імені військових. Наголосила, що країна має право чути справжні голоси військових героїв, а не лише зірок.
Чому країна не знає імен жінок-військових і знайомиться з їх прекрасними обличчями, тільки коли хтось загинув. Чому їх немає в марафоні, на бордах, ніде? – запитала депутатка. – Чому самі жінки-воїни не можуть розповісти про анатомічні особливості форми і амуніції, яка їм потрібна? Навіщо ці медійні посередники?
Геращенко також акцентувала, що право говорити “Я воюю” мають виключно ті, хто перебуває на фронті.
Трохи контексту
У січні Кравець стала обличчям бренду brabrabra, котрий спільно з ГО “Жіночий ветеранський рух” випустив білизну для військовослужбовиць. Ініціатива мала на меті забезпечити оборонниць “якісними комплектами та актуалізувати важливість теми комфортної білизни” на фронті.
Однак, рекламний банер, який випустили у межах ініціативи, збурив громадськість.
“Були моменти, коли білизна не тримала, й при виконанні обов’язків, просто випадали груди“, – цитата розміщена поруч зі світлиною телеведучої, котра “говорить від імені військовослужбовиці на псевдо “Піранька”.
Український журналіст, політичний діяч та військовослужбовець Віктор Трегубов поцікавився, “яка ж креативна агенція усе це створює?”. Він зауважив, що “креатив проходить всю цю людську багатоніжку і жирною плямою падає на білборди”.
Своєю чергою, виконавча продюсерка Громадського радіо Ана Море зауважила, що реклама викликала багато запитань: “Чому Кравець говорить за військову?”, “Чому не сама військова?” і, зрештою, “нахіба це реалізовувати так?”.
…колись ми з Назаром Східним перекладали текст американських слем-поетки й поета, там була цитата: “Проблема в тому, що коли ми говоримо одна за одну, кожна залишається без права на голос”, – пояснила вона.
Жінки-оборониці також не залишилися осторонь обговорення реклами. Зокрема, військовослужбовиця Аліна Сарнатська зауважила, що “хотіла б ніколи не бачити цієї ганьби”.
Дуже успішний проєкт. Брабрабра хотіла піар на військових і продавать ліфчики, Кравець просто хотіла піар на військових, ГО хотіла піар на військових і передасть їм ліфчики. Всі довольні. А я б хотіла ніколи не бачити цей позор і я не дуже довольна.
А ще більше я сумую через те,… pic.twitter.com/H3t8t92153
— Alina Sarnatska (@ASarnatska) June 13, 2024
Дехто наголосив, що агенція відверто грає на питанні війни, прикриваючись “патріотизмом”.
Дайте грошей – ми зробили “патріотичну ” хуйню
Дивіться, ми допомагаємо жінкам тримати груди! Купіть у нас #підтримка Війська і жінок#brabrabra https://t.co/gqXCTwGQr6
— Самовільне залишення пакету (@24_Nurse_SZP) June 13, 2024
Інші побачили це як “стигматизацію жінок в армії”.
Бляяяяяяяя
Це буквально стигматизація жінок в армії 🫠вже уявляю як будуть розказувати, що жінкам не місце на службі, бо в них є груди і вони будуть випадати 🫠 піздєц https://t.co/dm3yrzlWNB— Сукоцвіт (@Aligon_Older) June 13, 2024
Чому ці ідіоти постійно говорять про жінок в армії як про безпорадних,бідненьких жертв,яким потрібна підтримка і захист якоїсь Лєни Кравець, – користувачі соцмереж назвали рекламний банер “првокацією”.
Чому ці ідіоти постійно говорять про жінок в армії, як про безпорадних,бідненьких жертв,яким потрібна підтримка і захист якоїсь лєни кравець
Це ж піздьож і провокація.Це неповага, врешті-решт pic.twitter.com/ysu2WE1ekH
— Свідки Святого Хаймарсу (@ShobShho) June 13, 2024
- Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.
- Військовослужбовиця Шура Рязанцева з позивним “Ялта” померла від серцевої недостатності.
- У Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представниці ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.
У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.
У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.