Захист Маріуполя, “Азовсталі”, полон і… вірші! Захисниця поділилася своєю творчістю
Джерело: Маріупольська міська рада/ Telegram
Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагає вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.
“Зняла мама сукню,
вділа форму дивну,
Як у тата, до якого
в спогадах я лину.
Я не плакала, я знала,
що матусі треба
До захисників приєднатись
мирного неба”.
Це вірш захисниці Маріуполя Юлії Горошанської. Його жінка написала в полоні.
Юлія поезією почала займатися ще в юності, іноді навіть накладала свої вірші на музику.
Потім поезія забулась. Ще у 2014 році жінка долучилась до ЗСУ. Повномасштабне вторгнення Росії зустріла вдома, коли була в декреті. Але як тільки почула про початок “великої війни”, залишила доньку на бабусю та пішла до військкомату. Юлія стала на захист Маріуполя, пройшла “Азовсталь” і полон.
У полоні жінка пережила неймовірний емоційний надрив. Одного дня, як каже Юлія, її “пробило” на вірші. Вперше за багато років.
На щастя, ще у вересні 2022 року, Юлія потрапила в списки обміну та нарешті змогла обійняти найрідніших.
Аж ось захисниця взяла участь у мистецькому конкурсі, показала світу свої твори. Юлія зізнається, що участь у конкурсі бере не для перемоги, а щоб поділитися емоціями, відкрити пережиті почуття.
“Конкурс поезії та прози серед військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни ініціював Міжнародний фонд “Відродження”. Підтримали його центри “ЯМаріуполь”, – повідомляють у Маріупольській міській раді.
Зареєструватись на участь у конкурсі можна за посиланням.
- Вісімнадцять віршів з порталу “Поезія вільних” потрапили на сторінки іноземного видання британського фотографа і режисера Дауда Сарханді-Вільямса.
- Букви публікують вірші українського військового, активіста та поета Максима Кривцова, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками.
- З нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський посмертно відзначив держнагородами письменників Вікторію Амеліну, Володимира Вакуленка, Максима Кривцова та актора Василя Кухарського.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.