Захист Маріуполя, “Азовсталі”, полон і… вірші! Захисниця поділилася своєю творчістю
Джерело: Маріупольська міська рада/ Telegram
Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагає вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.
“Зняла мама сукню,
вділа форму дивну,
Як у тата, до якого
в спогадах я лину.
Я не плакала, я знала,
що матусі треба
До захисників приєднатись
мирного неба”.
Це вірш захисниці Маріуполя Юлії Горошанської. Його жінка написала в полоні.
Юлія поезією почала займатися ще в юності, іноді навіть накладала свої вірші на музику.
Потім поезія забулась. Ще у 2014 році жінка долучилась до ЗСУ. Повномасштабне вторгнення Росії зустріла вдома, коли була в декреті. Але як тільки почула про початок “великої війни”, залишила доньку на бабусю та пішла до військкомату. Юлія стала на захист Маріуполя, пройшла “Азовсталь” і полон.
У полоні жінка пережила неймовірний емоційний надрив. Одного дня, як каже Юлія, її “пробило” на вірші. Вперше за багато років.
На щастя, ще у вересні 2022 року, Юлія потрапила в списки обміну та нарешті змогла обійняти найрідніших.
Аж ось захисниця взяла участь у мистецькому конкурсі, показала світу свої твори. Юлія зізнається, що участь у конкурсі бере не для перемоги, а щоб поділитися емоціями, відкрити пережиті почуття.
“Конкурс поезії та прози серед військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни ініціював Міжнародний фонд “Відродження”. Підтримали його центри “ЯМаріуполь”, – повідомляють у Маріупольській міській раді.
Зареєструватись на участь у конкурсі можна за посиланням.
- Вісімнадцять віршів з порталу “Поезія вільних” потрапили на сторінки іноземного видання британського фотографа і режисера Дауда Сарханді-Вільямса.
- Букви публікують вірші українського військового, активіста та поета Максима Кривцова, який загинув у боротьбі з російськими загарбниками.
- З нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський посмертно відзначив держнагородами письменників Вікторію Амеліну, Володимира Вакуленка, Максима Кривцова та актора Василя Кухарського.
На залишеній російськими окупантами міні у Чорнобильській зоні підірвалася ще одна Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.
20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим.
22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.
З початку року Сили безпілотних систем Збройних сил України спільно з іншими підрозділами атакували низку об’єктів у глибокому тилу Росії, завдавши втрат росіянам на понад 10 мільярдів доларів, заявив Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський.
Станом на вечір 22 червня рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла двох загиблих жінок у Краматорську.