Захист Маріуполя, “Азовсталі”, полон і… вірші! Захисниця поділилася своєю творчістю

Джерело: Маріупольська міська рада/ Telegram

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагає вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

“Зняла мама сукню,

вділа форму дивну,

Як у тата, до якого

в спогадах я лину.

Я не плакала, я знала,

що матусі треба

До захисників приєднатись

мирного неба”.

Це вірш захисниці Маріуполя Юлії Горошанської. Його жінка написала в полоні.

Юлія поезією почала займатися ще в юності, іноді навіть накладала свої вірші на музику.

Потім поезія забулась. Ще у 2014 році жінка долучилась до ЗСУ. Повномасштабне вторгнення Росії зустріла вдома, коли була в декреті. Але як тільки почула про початок “великої війни”, залишила доньку на бабусю та пішла до військкомату. Юлія стала на захист Маріуполя, пройшла “Азовсталь” і полон.

У полоні жінка пережила неймовірний емоційний надрив. Одного дня, як каже Юлія, її “пробило” на вірші. Вперше за багато років.

На щастя, ще у вересні 2022 року, Юлія потрапила в списки обміну та нарешті змогла обійняти найрідніших.

Аж ось захисниця взяла участь у мистецькому конкурсі, показала світу свої твори. Юлія зізнається, що участь у конкурсі бере не для перемоги, а щоб поділитися емоціями, відкрити пережиті почуття.

“Конкурс поезії та прози серед військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни ініціював Міжнародний фонд “Відродження”. Підтримали його центри “ЯМаріуполь”, – повідомляють у Маріупольській міській раді. 

Зареєструватись на участь у конкурсі можна за посиланням.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.