Захист продовжено ще на рік: Рада ЄС прийняла рішення щодо українських біженців

Джерело: пресслужба Ради ЄС

Сьогодні Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.

“День за днем ​​Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – заявила Ніколь де Мур, державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції.

Механізм захисту був запущений 4 березня 2022 року, через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, і спочатку мав діяти до 4 березня 2025 року. Сьогодні термін продовжено ще на один рік.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до своєї країни походження. Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки не потрібно розглядати заяви окремо.

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС, зокрема на місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну та соціальну допомогу, а також доступ до освіти для дітей.

1 липня збірна Португалії з футболу вийшла у чвертьфінал Євро-2024, обігравши команду Словенії у серії пенальті.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 1 липня. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою, але контрольованою. Від початку доби відбулося 161 бойове зіткнення.

У 2023 році народний депутат Микола Тищенко повідомляв про перевірки різних установ в межах роботи ТСК із вирубки лісів навіть після припинення її діяльності.