Захист продовжено ще на рік: Рада ЄС прийняла рішення щодо українських біженців

Джерело: пресслужба Ради ЄС

Сьогодні Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.

“День за днем ​​Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – заявила Ніколь де Мур, державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції.

Механізм захисту був запущений 4 березня 2022 року, через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, і спочатку мав діяти до 4 березня 2025 року. Сьогодні термін продовжено ще на один рік.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до своєї країни походження. Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки не потрібно розглядати заяви окремо.

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС, зокрема на місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну та соціальну допомогу, а також доступ до освіти для дітей.

Українські енергетики продовжують проводити безпрецедентну в історії ремонтну кампанію на пошкоджених ворожими атаками об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Компанія Nvidia зазнала рекордного зниження ринкової капіталізації 27 січня, втративши майже $600 мільярдів за один день. Це стало найбільшим падінням в історії США для окремої компанії за один торговий день.

Агентства з розшуку та менеджменту активів, у межах запиту правоохоронного органу, провело заходи з виявлення та розшуку активів колишнього народного депутата України — проросійського олігарха. Ця особа, причетна до пособництва країні-агресору, наразі переховується за кордоном, але продовжує здійснювати інформаційний вплив, спрямований на підрив суверенітету України.

28 січня президент Володимир Зеленський прокоментував погрози прем’єра Словаччини Роберта Фіцо щодо блокування всієї допомоги від ЄС через заборону транзиту російського газу. Глава Української держави вказав зокрема на розв’язання питання енергоносіїв шляхом постачання американського LNG до Європи.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 28 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.