Захист продовжено ще на рік: Рада ЄС прийняла рішення щодо українських біженців

Джерело: пресслужба Ради ЄС

Сьогодні Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.

“День за днем ​​Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – заявила Ніколь де Мур, державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції.

Механізм захисту був запущений 4 березня 2022 року, через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, і спочатку мав діяти до 4 березня 2025 року. Сьогодні термін продовжено ще на один рік.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до своєї країни походження. Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки не потрібно розглядати заяви окремо.

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС, зокрема на місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну та соціальну допомогу, а також доступ до освіти для дітей.

Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням надати йому ліцензію для участі в торгах за газопровід “Північний потік-2”, оцінений в 11 мільярдів доларів.

Служба безпеки затримала у Миколаєві працівника обласного теплоенерго, який був коригувальником ударів РФ по місту.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.