Заколот Пригожина обернувся для Кремля новою діркою в бюджеті – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Збройний заколот ПВК “Вагнер”, очолюваний Євгеном Пригожиним, не лише похитнув авторитет Кремля, а й завдав Росії великих збитків у сфері фінансів.
У виданні зауважили, що втрати від заколоту “вагнерівців” не обмежуються вартістю тих ресурсів, які були спрямовані на бойову підготовку бойовиків та облаштування польових таборів для них в окупованій частині України.
Тепер Кремлю потрібно буде витратити “вагому суму” на посилення військового прикриття Москви, що може обійтися російському уряду в додаткові 5% до видаткової частини бюджету – тобто ще 1,3 трлн рублів (14 млрд доларів) в цьому році.
Як пояснили співрозмовники видання, ці витрати для Кремля будуть дуже “недоречними”, оскільки Володимир Путін планує переобратися в наступному році на новий строк. За оцінкою Bloomberg, в минулі роки Кремль завжди піднімав зарплати у держсекторі перед виборами, що призводило до загального зростання зарплат в країні приблизно на 12%.
Цього ж року за кілька місяців до спроби державного перевороту в РФ Путін вже заявив про підвищення мінімальної заробітної плати на 18,5% з 2024 року. Це торкнеться 5 мільйонів осіб у Росії.
“Заколот посилить фінансовий стрес і зірве спроби уряду стабілізувати бюджетний баланс. Державний фонд заробітної плати також зросте для збереження підтримки основних виборців на шляху до виборів”, – переконаний російський економіст Олександр Ісаков.
Зазначається, що знайти на все це додаткові гроші – завдання не з легких, оскільки західні санкції скорочують доходи Росії від експорту енергоресурсів.
На цьому тлі міністр фінансів РФ Антон Силуанов вже пропонував розглянути повсюдне скорочення витрат на 10% в бюджеті наступного року за всіма так званими незахищеними статтями – все, крім зарплат і комунальних витрат.
- За інформацією ЗМІ, президента РФ Володимира Путіна попередили про заколот Євгена Пригожина за 2-3 дні до його початку. Однак, коли заколот розпочався, Путін виявився “паралізованим”, не зміг діяти рішуче і більшу частину доби не давав жодних розпоряджень.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
- 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.