Закупівля військової форми: посадовця підозрюють у завданні збитків на 25 млн грн
Джерело: Національна поліція України
В Києві начальника речової служби військової частини підозрюють у завданні збитків на 25 мільйонів гривень через закупівлю військової форми.
За даними правоохоронців, він прийняв на баланс зимову форму, яка не відповідає встановленим нормам.
У 2022 році військова частина та приватна компанія уклали договір на постачання форменого одягу. Однак правоохоронці встановили, що начальник речової служби під час отримання форми не перевірив відповідність товару визначеним Міністерством оборони стандартам.
Внаслідок цього було допущено збитки у розмірі 25 млн грн.
Службовцю повідомили про підозру за ч. 4 ст. 425 (Недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України.
Стаття передбачає від п’яти до восьми років позбавлення волі. Щодо постачальника форми вже розглядається обвинувальний акт в рамках окремого провадження.
- Підприємцю, який поставив Збройним силам України браковані бронежилети на майже 6 мільйонів гривень, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Військовий госпіталь Національної гвардії України оголосив тендер на закупівлю турнікетів на 51 млн грн, і перемогло ТОВ “ВК ПРОСТІР”, проте деякі бойові медики обурились, що турнікети цієїї компанії неякісні.
- Журналісти Bihus.info опублікували результати розслідування щодо закупівлі Міністерством оборони України безпілотників сумнівної якості. За них оборонне відомство заплатило 650 000 000 гривень.
- 5 лютого колишній керівник департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександр Лієв, котрий фігурує у справі про заволодіння майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів, публічно пройшов поліграф.
США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.
В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.