Залужний провів розмову з головою Штабу оборони Данії: обговорили навчання пілотів на F-16

Джерело: Валерій Залужний/Facebook

30 серпня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провів конструктивну телефонну розмову з начальником Штабу оборони Королівства Данія генералом Флеммінгом Лентфером.

Український генерал зауважив, що у фокусі обговорення — навчання українських пілотів та інженерів на F-16, яке нині триває у Данії.

Своєю чергою, генерал Лентфер зазначив, що частина наших льотчиків вже успішно пройшла підготовчі заходи та може розпочати льотну підготовку.

Також сторони домовилися розпочати роботу над логістикою з метою забезпечення обслуговування та ремонту винищувачів F-16 в Україні.

Залужний висловив вдячність усьому данському народу, уряду за ухвалене рішення передати Україні 19 літаків F-16 та всебічну підтримку в боротьбі з росіянами.

20 серпня президент Володимир Зеленський відвідав Данію. Він наголосив, що провів “дуже конкретні, змістовні, сильні переговори з прем’єр-міністеркою країни Метте Фредеріксен. Глава держави запевнив, що влада продовжує роботу з посилення України та захисту людей. Президент також анонсував “додаткові хороші новини для українських воїнів”.
Згодом стало відомо, що 19 літаків F-16 будуть надані нашій державі Данією.

22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.