Заміна обробленого м’яса на продукти рослинного походження може знизити ризик деяких хвороб

Джерело: CNN

Згідно з результатами нових досліджень, заміна продуктів тваринного походження, таких як червоне та оброблене м’ясо або яйця, рослинними варіантами, такими як горіхи або бобові, може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

Огляд, опублікований 16 листопада в журналі BMC Medicine , проаналізував результати 37 попередніх досліджень, і його результати свідчать про “потенційні переваги для здоров’я від включення більшої кількості продуктів рослинного походження в раціон” сказала Сабріна Шлезінгер, керівниця дослідження систематичних оглядів. групи в Німецькому центрі діабету в Дюссельдорфі.

Дієтолог Дуейн Меллор, старший науковий співробітник Медичної школи Астона в Бірмінгемі, Велика Британія, сказав, що це дослідження “відповідає шаблону більшої колекції інформації, яка формує наші дієтичні рекомендації”.

“Це доповнює картину, яка нас вже дуже влаштовує”, — додав він.

Попередні дослідження вже показали певну користь для здоров’я рослинної дієти.

Дослідження, проведене в травні, показало, що загальний рівень холестерину знизився на 7% у людей, які дотримуються рослинної дієти, порівняно з тими, хто їсть як м’ясо, так і рослини.

Водночас дослідження, проведене в серпні 2019 року, припустило, що споживання більше рослин і менше м’яса допомагає продовжити життя та знизити ризик серцево-судинних захворювань.

У цьому останньому огляді спостерігалося зниження загальної частоти серцевих захворювань на 27%, коли 50 грамів обробленого м’яса на день замінювали 28-50 грамами горіхів на день, та зменшення ризику серцевих захворювань на 23%, коли м’ясо було замінено такою ж кількістю бобових.

Оброблене м’ясо, визначене Всесвітньою організацією охорони здоров’я як таке, що було піддане солінню, в’яленню, ферментації, копченню або іншим процесам для виготовлення таких продуктів, як ковбаси, шинка або м’ясні консерви, містить насичені жирні кислоти, які потенційно підвищують ризик серцевих захворювань і діабет другого типу.

Водночас горіхи, бобові та цільні зерна містять антиоксиданти та протизапальні сполуки, які, здається, зменшують запалення.

Дослідження також висуває альтернативне пояснення очевидних переваг для здоров’я: люди, які віддають перевагу рослинній їжі, ймовірно, дотримуються більш здорового способу життя в цілому, хоча дослідження були скориговані з урахуванням фізичних вправ, куріння, алкоголю та харчових звичок.

Проста заміна продуктів тваринного походження продуктами рослинного походження не призводить автоматично до здорового харчування. Результат залежить від замінених продуктів.

Крім розгляду користі для здоров’я різної їжі, важливо брати до уваги кулінарні та культурні аспекти, роблячи такі обміни.

Будь-хто, хто планує стати вегетаріанцем або веганом, повинен також бути впевненим, що його дієта ретельно спланована, щоб включати достатню кількість заліза, йоду, вітаміну B12 і вітаміну D.

  • Медики не рекомендують вагітним жінкам вживати алкоголь, проте виявилося, що вживання чоловіками алкоголю також впливає на майбутню дитину.

В ISW зауважили, що з лютого 2023 року кількість росіян, які підтримують війну проти України зменшилась майже удвічі. У зв’язку із цим у Кремлі побоюються щодо результатів майбутніх виборів президента РФ.

1 грудня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повідомила, що терористи ХАМАС порушили встановлене перемир’я. У відповідь ЦАХАЛ відновив бойові дії у Секторі Гази.

Вночі 1 грудня ворог атакував Україну низкою ударних безпілотників та ракетами.

В Україні триває 646-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час воїни ЗСУ ліквідували понад 330 тисяч російських окупантів.

Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний удар, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.