Зареєстровано петицію щодо переспрямування бюджетних коштів з телемарафону на БПЛА для ЗСУ

Джерело: петиція №41/005936-24еп

На сайті Кабінету міністрів зареєстрували петицію із пропозицією переспрямувати кошти виділені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування дронів та пікапів для Збройних сил України.

Як зазначається, автором петиції є Павло Білоус, член Координаційної ради Руху Опору Капітуляції, учасник Самооборони Майдану, після пішов добровольцем захищати Україну, воював у складі 25-ого окремого мотопіхотного батальйону “Київська Русь” у Дебальцевому. Нещодавно демобілізувався із Десантно-штурмових військ, пройшовши Київську, Херсонську, Бахмутську, Запорізьку операції бойовим медиком.

“Поки ви скаржилися на переслідування журналістів, я зареєстрував петицію з вимогою переспрямувати державні кошти з телемарафону на Збройні сили. Побув вдома тиждень після демобілізації, трохи хворів і мав необережність подивитись телемарафон Єдині новини. Друзі, з цим лайном треба закінчувати”, – написав він на сторінці у Facebook.

Білоус наголосив, що витрачати “купу грошей на новини, які не несуть правди, заангажовані, однобокі та нецікаві, не можна”. Тим більше, в час, коли не вистачає дронів, авто, коли допомога партнерів затримується, треба кинути всі гроші на забезпечення Збройних сил.

За словами Павла, спершу він зареєстрував петицію на сайті президента, де її двічі відхилили попри те, що були вказані і повноваження Верховного Головнокомандувача, і можливість законодавчої ініціативи президента. Тому, як зазначив Білоус, він вирішив зареєструвати петицію на сайті Кабміну.

“Ми, громадяни України, звертаємося до вас з вимогою виступити як суб’єкт законодавчої ініціативи (відповідно до ст. 93 Конституції України) та зареєструвати законопроект щодо внесення змін до Закону № 3460-IX “Про Державний бюджет України на 2024 рік” відповідні корективи, щоб переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БПЛА та пікапів для Збройних сил України”, – йдеться в заяві.

При цьому наведені аргументи на користь цього кроку.

Так, стверджується, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “надзвичайно дорогими для державного бюджету”. Зокрема за 2022 та 2023 роки на них було витрачено 2,13 млрд грн.

“За цю суму можна було б купити 21 515 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів в доброму стані. На 2024 рік на фінансування телемарафонів вже заклали майже 2 млрд гривень”, – наголосили автори петиції.

Також вказано, що телемарафони є “часто маніпулятивними джерелами інформації, які не відображають реальну ситуацію в країні та світі. Ситуація на фронті часто подається в рожевих тонах, що розслаблює суспільство і в результаті шокує його коли починаються масштабні мобілізаційні заходи”.

Додається, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “засобом політичної боротьби”. Так, наголошено, що вони “використовують пропагандистські прийоми, такі як вибіркове підбирання фактів, перекручення подій, непропорційне домінування партії президента на ефірах прославлення особи президента та його команди”.

“Така інформаційна політика підриває демократичні цінності, сприяє розколу суспільства”, – вважають автори петиції.

Водночас йдеться, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “інструментом збагачення власників телеканалів, які отримують гроші з бюджету на створення продуктів для телемарафонів”. Серед них, як зазначається, є такі відомі бізнесмени, як Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та ексзаступник керівника Офісу Президента Кірілу Тимошенку та інші.

“Враховуючи вищевикладене, ми вважаємо, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є шкідливими для національної безпеки, демократії та економіки України. Ми вимагаємо припинити трансляцію телемарафонів та перерозподілити виділені на них кошти на потреби оборони країни”, – йдеться у тексті петиції.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.