Зареєстровано петицію щодо переспрямування бюджетних коштів з телемарафону на БПЛА для ЗСУ
Джерело: петиція №41/005936-24еп
На сайті Кабінету міністрів зареєстрували петицію із пропозицією переспрямувати кошти виділені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування дронів та пікапів для Збройних сил України.
Як зазначається, автором петиції є Павло Білоус, член Координаційної ради Руху Опору Капітуляції, учасник Самооборони Майдану, після пішов добровольцем захищати Україну, воював у складі 25-ого окремого мотопіхотного батальйону “Київська Русь” у Дебальцевому. Нещодавно демобілізувався із Десантно-штурмових військ, пройшовши Київську, Херсонську, Бахмутську, Запорізьку операції бойовим медиком.
“Поки ви скаржилися на переслідування журналістів, я зареєстрував петицію з вимогою переспрямувати державні кошти з телемарафону на Збройні сили. Побув вдома тиждень після демобілізації, трохи хворів і мав необережність подивитись телемарафон Єдині новини. Друзі, з цим лайном треба закінчувати”, – написав він на сторінці у Facebook.
Білоус наголосив, що витрачати “купу грошей на новини, які не несуть правди, заангажовані, однобокі та нецікаві, не можна”. Тим більше, в час, коли не вистачає дронів, авто, коли допомога партнерів затримується, треба кинути всі гроші на забезпечення Збройних сил.
За словами Павла, спершу він зареєстрував петицію на сайті президента, де її двічі відхилили попри те, що були вказані і повноваження Верховного Головнокомандувача, і можливість законодавчої ініціативи президента. Тому, як зазначив Білоус, він вирішив зареєструвати петицію на сайті Кабміну.
“Ми, громадяни України, звертаємося до вас з вимогою виступити як суб’єкт законодавчої ініціативи (відповідно до ст. 93 Конституції України) та зареєструвати законопроект щодо внесення змін до Закону № 3460-IX “Про Державний бюджет України на 2024 рік” відповідні корективи, щоб переспрямувати кошти призначені для телемарафонів “Єдині новини” та “Фрідом” на фінансування БПЛА та пікапів для Збройних сил України”, – йдеться в заяві.
При цьому наведені аргументи на користь цього кроку.
Так, стверджується, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “надзвичайно дорогими для державного бюджету”. Зокрема за 2022 та 2023 роки на них було витрачено 2,13 млрд грн.
“За цю суму можна було б купити 21 515 квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів в доброму стані. На 2024 рік на фінансування телемарафонів вже заклали майже 2 млрд гривень”, – наголосили автори петиції.
Також вказано, що телемарафони є “часто маніпулятивними джерелами інформації, які не відображають реальну ситуацію в країні та світі. Ситуація на фронті часто подається в рожевих тонах, що розслаблює суспільство і в результаті шокує його коли починаються масштабні мобілізаційні заходи”.
Додається, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “засобом політичної боротьби”. Так, наголошено, що вони “використовують пропагандистські прийоми, такі як вибіркове підбирання фактів, перекручення подій, непропорційне домінування партії президента на ефірах прославлення особи президента та його команди”.
“Така інформаційна політика підриває демократичні цінності, сприяє розколу суспільства”, – вважають автори петиції.
Водночас йдеться, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є “інструментом збагачення власників телеканалів, які отримують гроші з бюджету на створення продуктів для телемарафонів”. Серед них, як зазначається, є такі відомі бізнесмени, як Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Дмитро Фірташ та ексзаступник керівника Офісу Президента Кірілу Тимошенку та інші.
“Враховуючи вищевикладене, ми вважаємо, що телемарафони “Єдині новини” та “Фрідом” є шкідливими для національної безпеки, демократії та економіки України. Ми вимагаємо припинити трансляцію телемарафонів та перерозподілити виділені на них кошти на потреби оборони країни”, – йдеться у тексті петиції.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.
Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.
Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.
Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд 31 жовтня.