Зареєстровано петицію щодо підтримки жестової мови та забезпечення інклюзивності в Україні

Джерело: петиція №22/220110-еп

На сайті Президента України зареєстровано петицію з проханням ініціювати розробку та внесення до Верховної Ради України законопроєкту “Про українську жестову мову”.

У тексті петиції зазначено, що проєкт закону України “Про українську жестову мову” було ініційовано та отримано на розгляд ВР у 2019 році, проте відтоді його так і не розглянули у повному обсязі. Зараз його положення вже не актуальне через значні зміни у законодавстві України. 

Петиція закликає створити нову версію законопроєкту або повторно внести проєкт закону з актуальними правками.

“Спільнота осіб з порушеннями слуху залишається і надалі однією з найбільш дискримінованих груп населення, оскільки не може бути у повній мірі бути інтегрована у суспільне життя, зважаючи на обмеження у доступі до отримання інформації та встановлення комунікації, у тому ж рахунку, з суб’єктами владних повноважень”, – йдеться в петиції.

Також зазначено, що в Україні – критична мала кількість фахівців, які на професійному рівні можуть надавати послуги з перекладу з вербальної на жестову мову та навпаки. 

Недостатнім також є обсяг підготовки перекладачів жестової мови. Державне замовлення на підготовку відсутнє, а підготовка здійснюється виключно коштом фізичних осіб. 

У петиції також просять внести до законопроєкту про жестову мову удосконалення освіти для жестомовних дітей.

“Глобальною проблемою є відсутність адаптованих на українську жестову мову навчальних матеріалів, зокрема, для онлайн-навчання. Ці чинники у поєднанні з катастрофічно низькою кількістю перекладачів жестової мови та фахівців негативно впливають на рівень оволодіння жестомовними дітьми навчальних програм та здобуття освітніх компетенцій”, – зазначено в петиції.

Британський актор Г’ю Грант став неочікуваним героєм соціальних мереж після свого візиту на чемпіонат Вімблдону 2025 року, задрімавши безпосередньо під час тенісного турніру.

Росія зобов’язана компенсувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях Конференції з відновлення України у Римі. За оцінками Берліна, сума завданих збитків становить близько 500 мільярдів євро.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.

В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.