Заробили $1,2 млн на ухилянтах: на Київщині затримали глав двох ТЦК та їхнього спільника

Джерело: Служба безпеки України

У Київській області затримано двох очільників ТЦК та їхнього спільника, які “заробили” на ухилянтах понад мільйон доларів.

Служба безпеки та Офіс Генпрокурора за сприяння керівництва Міністерства оборони та командування Збройних Сил України ліквідували ще одну схему ухилення від мобілізації.

У результаті комплексних заходів у столичному регіоні затримано трьох організаторів оборудки – очільників двох районних ТЦК і їхнього спільника, громадянин Південного Кавказу.

Правоохоронці здійснили обшуки у домівках та автівках підозрюваних, в межах яких вилучили понад 1,2 млн доларів. Більшість з цих коштів фігуранти зберігали у спеціально облаштованих схованках під підлогою та обшивкою стін у своїх домівках.

За даними слідства, затримані пропонували військовозобов’язаним особам уникнути мобілізації: їм пропонували фіктивний документ про непридатність за станом здоров’я. За одну таку довідку фігуранти вимагали 37 000 доларів.

У цю суму входили такі “послуги”, як фіктивні медичні довідки та супровід ухилянтів під час проходження ВЛК.

Для реалізації схеми посадовці військкоматів використовували особисті зв’язки серед представників ВЛК, яких “втемну” залучали до злочинної схеми.

Далі ці фіктивні документи використовували для зняття потенційних призовників з військового обліку, що давало їм можливість втекти за кордон.

Для пошуку ухилянтів та передачі грошей посадовці ТЦК залучили свого знайомого-іноземця.

Військова контррозвідка СБУ затримала посередника у київському ресторані, коли він одержував 50 000 доларів від нових клієнтів.

Після цього у службових кабінетах затримали обох посадовців ТЦК.

Додатково під час обшуків в оселі іноземця виявлено велику кількість зброї, зокрема пістолет з глушником, походження якої зараз встановлюється.

Слідчі Служби безпеки оголосили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 369 (неправомірна вигода, надана службовій особі, яка займає відповідальне становище, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Поліція Таїланду заарештувала у жінку, яка, як стверджується, зваблювала буддійських ченців, а потім змушувала їх платити великі суми грошей, щоб приховати їхню інтимну близькість.

Компанія Apple уклала контракт на $500 млн з фірмою MP Materials, яка співпрацює з Пентагоном, на постачання рідкісноземельних елементів – з метою зменшити обсяги виробництва за кордоном.

На Волині голову районного суду підозрюють у тому, що він спільно зі знайомим вимагали гроші в учасниці цивільної справи, обіцяючи вплинути на розгляд.

В Австрійських Альпах 10-тижневий хлопчик із Лейпцига вижив після падіння з приблизно 50-метрового гірського схилу.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.