Засідання «Рамштайн» під головуванням Великої Британії: стали відомі результати

Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.
“Рамштайн” продовжуватиметься, і незабаром ми з союзниками оголосимо дату та місце наступного засідання. Попри всі намагання ворога, світ залишається консолідованим з Україною, — заявив український міністр оборони Рустем Умєров.
За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки:
Данія вже передала більшу частину обіцяних F-16, решта надійде найближчим часом.
Велика Британія надасть допомоги на 150 млн фунтів стерлінгів: тисячі дронів, десятки танків та бронемашин.
Німеччина оголосила про поставку близько 100 керованих ракет IRIS-T найближчим часом.
Нідерланди додатково передають 25 броньованих гусеничних машин YRP для евакуації поранених.
Чехія продовжить “чеську ініціативу”та, за відповідного фінансування, передаватиме щомісяця партію боєприпасів.
Фінляндія готує новий пакет військової допомоги, зокрема інвестує у виробництво важкої бронетехніки для України.
Ісландія виділяє 5,5 млн євро на розмінування та оборонну індустрію.
Литва продовжить інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.
Норвегія оголосила про внесок 100 млн євро у Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО, 240 млн євро у Коаліцію морських спроможностей та 50 млн євро у Коаліцію дронів.
Швеція підтвердила довгострокову підтримку України: 2.3 млрд євро на рік, з яких 530 млн євро на дрони, боєприпаси та технології, а 250 млн євро – у “данську модель”.
Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць. Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.
Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.
- У Міноборони розповіли, як різні країни допомагають українському війську.
- На початку грудня в небі над військовою базою “Рамштайн”, де проходитиме засідання Контактної групи з питань оборони України, помітили безпілотники. МВС Німеччини дійшло до висновку, що за цим стоїть Росія.
- 9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.