Засідання «Рамштайн» під головуванням Великої Британії: стали відомі результати

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.

За результатами 26-го засідання усі учасники формату підтвердили свою відданість надалі підтримувати Україну та оголосили про виділення мільярдів доларів на допомогу Силам оборони, запевнив Гілі.

“Рамштайн” продовжуватиметься, і незабаром ми з союзниками оголосимо дату та місце наступного засідання. Попри всі намагання ворога, світ залишається консолідованим з Україною, — заявив український міністр оборони Рустем Умєров.

За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки:

Данія вже передала більшу частину обіцяних F-16, решта надійде найближчим часом.

Велика Британія надасть допомоги на 150 млн фунтів стерлінгів: тисячі дронів, десятки танків та бронемашин.

Німеччина оголосила про поставку близько 100 керованих ракет IRIS-T найближчим часом.

Нідерланди додатково передають 25 броньованих гусеничних машин YRP для евакуації поранених.

Чехія продовжить “чеську ініціативу”та, за відповідного фінансування, передаватиме щомісяця партію боєприпасів.

Фінляндія готує новий пакет військової допомоги, зокрема інвестує у виробництво важкої бронетехніки для України.

Ісландія виділяє 5,5 млн євро на розмінування та оборонну індустрію.

Литва продовжить інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.

Норвегія оголосила про внесок 100 млн євро у Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО, 240 млн євро у Коаліцію морських спроможностей та 50 млн євро у Коаліцію дронів.

Швеція підтвердила довгострокову підтримку України: 2.3 млрд євро на рік, з яких 530 млн євро на дрони, боєприпаси та технології, а 250 млн євро – у “данську модель”.

Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць. Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.

Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.

Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.

Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.

Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки 19 лютого. Однак, цього разу Емманюель Макрон запросив європейські країни, котрі не були присутні на зустрічі 17 лютого, а також союзника НАТО Канаду, повідомили дипломатичні джерела.

У Генеральному штабі поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 144 бойових зіткнення.