Засідання у форматі «Рамштайн» перенесли через скасування візиту Байдена
Джерело: Reuters
Засідання у форматі “Рамштайн”, на якому мали обговорити допомогу Україні, перенесуть через те, що президент США Джо Байден скасував запланований візит за кордон.
Байден скасував поїздки до Німеччини та Анголи, щоб спостерігати за підготовкою до урагану “Мілтон” і діями з надання допомоги постраждалим від минулого урагану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астронавти зробили фото урагану «Мілтон», який насувається на США, з космосу
“Захід 12 жовтня 2024 року відкладається. Оголошення про майбутні зустрічі Контактної групи з питань оборони України будуть незабаром”, – повідомив офіс зі зв’язків із громадськістю США на авіабазі “Рамштайн”.
Директор німецького зовнішньополітичного мозкового центру SWP Штефан Майр сказав, що було передбачувано, що Байден “мав надіслати сигнал” про те, що він “піклується про внутрішню політику” США напередодні виборів.
“Я не бачу в цьому (перенесенні – ред.) применшення важливості України”, – додав він.
Зустріч мала розпочатися публічними виступами Байдена, президента України Володимира Зеленського та канцлера Німеччини Олафа Шольца.
- Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустрічі із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) у Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.
Президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.
Народна депутатка від партії “Слуга народу”, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк припустила, що кілька мільйонів державних службовців відмовляться від тисячі Зеленського, оскільки не стануть витрачати час на декларування цих коштів.
Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходить 3-4 грудня в Брюсселі.
3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.