Засновник групи компаній МІК Мітрохін звинуватив Telegram-канали у «загрозі нацбезпеці»

Джерело: Олег Мітрохін/Facebook

Засновник групи компаній МІК Олег Мітрохін звернувся до Служби безпеки України зі скаргою на Telegram-канали “Джокер” та “Absolution Leaks”. Він стверджує, що за ними стоїть громадянин України Роман Кравець, і звинуватив його в дезінформації, шантажі, публікації секретної оборонної інформації та співпраці зі структурами РФ.

За словами Мітрохіна, дії адміністраторів каналів становлять пряму загрозу національній безпеці України. Він зазначив, що їхня діяльність має ознаки низки кримінальних правопорушень: збирання та поширення відомостей про оборонну продукцію, розголошення державної таємниці, тиск на бізнес, втручання у приватне життя та перешкоджання роботі ЗСУ.

“Протягом п’яти місяців я, моя родина та співробітники оборонних підприємств — контрактори ЗСУ — стали об’єктами інформаційної атаки. Публікувались маршрути пересування, фото працівників, виробничі деталі мінометів. Водночас поширювали фейкові “розслідування” про нібито наші корупційні зв’язки з Міноборони та Нацгвардією”, — наголосив Мітрохін.

Також він заявив про спроби шантажу: нібито через його цивільну дружину надходили вимоги сплатити гроші за припинення інформаційної кампанії. Крім того, зафіксовано спостереження невідомих осіб біля офісу компанії.

У своїй заяві до СБУ Мітрохін навів публікації та технічні сліди, які, за його словами, пов’язують Telegram-канали з Романом Кравцем. Серед них — згадка електронної пошти, зареєстрованої на російському хостингу, а також стиль викладу матеріалів, схожий на попередні публікації Кравця.

Мітрохін Він закликає СБУ дати правову оцінку діяльності адміністраторів каналів і вжити відповідних заходів.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Статую бодхісатви Авалокітешвари (уособлює втілення милосердя всіх будд), яку викрали в жовтні 2012 року й вивезли до Південної Кореї, повернули до японського храму.

15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.