Затримано осіб, які сприяли у заволодінні майже 4 млн грн з депозиту вдови військового ЗСУ

Джерело: пресслужба Офісу Генерального прокурора

Трьом громадянам із Дніпропетровської, Волинської і Черкаської областей, які передали свої персональні дані групі шахраїв за грошову винагороду, було пред’явлено обвинувачення у співучасті в шахрайстві (згідно зі статтею 27 частиною 5 і статтею 190 частиною 4 Кримінального кодексу України).

Група шахраїв використовувала їх електронні гаманці, ФОП та віртуальний сервіс для здійснення шахрайської схеми у заволодінні депозитом, що належав вдові військового ЗСУ.

Шахраї дізналися, що жінка отримала державну матеріальну допомогу внаслідок загибелі її чоловіка під час війни та про зберігання цих коштів в банку. Вони зателефонували до жінки під виглядом оператора мобільного зв’язку і переконали її на деякий час вимкнути телефон.

Після цього, шляхом відновлення її SIM-карти вони створили електронну копію її номера, що надало їм доступ до онлайн-банкінгу. Шахраї вивели майже 4 мільйони гривень на свої рахунки через облікові записи на криптобіржах.

Під час обшуків у місцях проживання підозрюваних в трьох регіонах України було вилучено комп’ютери, мобільні телефони, банківські картки та SIM-карти різних мобільних операторів.

Фото: пресслужба Офісу Генерального прокурора

Наразі тривають слідчі дії щодо встановлення інших осіб, які були причетні до скоєння цього шахрайства.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.