Затримано працівника Укроборонпрому, який хотів передати РФ та Ірану секретні розробки
Джерело: Служба безпеки України
У Миколаєві затримано інженера-конструктора стратегічного підприємства Укроборонпрому, який планував передати Ірану та РФ новітні розробки України у сфері військового кораблебудування.
За даними слідства, підозрюваного затримали “на гарячому”, коли він приховано копіював та намагався передати іноземним спецслужбам технічну документацію щодо українських секретних розробок.
За інформацією контррозвідки СБУ, зловмисник мав передати інформацію одразу двом “клієнтам”.
Перший – росіянин, який працює на одному із машинобудівних заводів РФ та співпрацює зі спецслужбами країни-агресора.
Другий – громадянин Ірану, якого раніше вже було засуджено за шпигунство в Україні.
Зараз іранець перебуває у близькосхідній країні та працює на іранську розвідку під “прикриттям” посадовця місцевої компанії з виробництва високотехнологічної продукції.
В СБУ зауважили, що росіянин та іранець діяли окремо один від одного, а зв’язок з українським інженером підтримували через анонімні чати у месенджері.
За наявними даними, зарубіжні спецслужби сподівались отримати новітні розробки України для налагодження серійного виробництва власних комплектуючих для військових кораблів.
Серед основних компаній, що планували використати українські технології, були російські заводи, які будують судна для військового флоту РФ.
Контррозвідники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили і поетапно задокументували злочинні дії затриманого. Завдяки цьому було зірвано спробу передачі за кордон стратегічно важливих розробок України.
Під час обшуку у затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для копіювання секретних документів та комунікації з іноземними шпигунами.
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
- На Київщині затримано чоловіка, якого підозрюють у співпраці з російською ФСБ.
- У Миколаєві затримали місцевого жителя, який збирав розвіддані про Збройні сили України поблизу акваторії Чорного моря.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.