Затримано російську інформаторку, яка готувала нові удари РФ по Харківщині
Джерело: Служба безпеки України
На Харківщині співробітники СБУ затримали ворожу інформаторку, яка готувала ракетні удари по стратегічних об’єктах регіону.
Як встановило слідство, окупанти прагнули завдати ударів по лінях оборони та об’єктах Укрзалізниці у Харківській області. Основною метою РФ було знищення новозбудованих укріпрайонів та логістичні шляхи української армії.
Для цього вони залучили свою інформаторку, місцеву жительку, яка коригувала удари окупантів.
Вона повинна була виявити та позначити на Google-картах геолокацію мінних полів, довготривалих оборонних точок та систем окопів і бліндажів.
Крім того, фігурантка намагалась стежити за залізничними коліями, які використовують військові ешелони ЗСУ, особливо з важкою бронетехнікою та артилерією.
За координатами ворожої поплічниці загарбники планували здійснити повітряні атаки з використанням крилатих ракет та керованих авіабомб.
У разі вогневого ураження по потенційних цілях окупанти сподівались послабити оборону Харкова та зруйнувати залізничні шляхи переправлення на фронт особового складу, зброї та боєприпасів для ЗСУ.
Після авіаудару підозрювана повинна була “прозвітувати” агресору про точність влучань, а потім отримати подальші інструкції для “евакуації” на територію РФ.
Однак кіберфахівці Служби безпеки своєчасно викрили агентку, зірвали плани ворога та заблокували втечу зловмисниці до країни-агресора.
Одночасно було проведено комплексні заходи для убезпечення місць базування та переміщення українських військ.
За даними слідства, зловмисниця працювала на окупантів через “зв’язкового”. Ним виявився її рідний брат з Донецька, який є бойовиком окупаційного угруповання РФ на східному фронті.
Щоб зафіксувати і передати йому “потрібні” геолокації, інформаторка обходила місцевість, а після повернення додому позначала розвіддані на електронних картах з описом об’єктів.
Комунікацію між собою підтримували за допомогою анонімного чату у месенджері.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманій про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості).
Зараз вона перебуває під вартою. Зловмисниці загрожує до 8 років тюрми.
- В Одеській області затримано двох іноземних громадян, які співпрацювали з ФСБ РФ та готували удар по штабу Сил оборони в області.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією.