Заволодіння понад ₴9,2 млрд: САП та НАБУ повідомили про підозру кінцевому бенефіціарному власнику «ПриватБанку»

Джерело: пресслужба САП

7 вересня Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру колишньому кінцевому бенефіціарному власнику “ПриватБанку” та ще 5 особам – експрацівникам банківської установи.

Зазначається, що всіх їх звинувачують у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів “ПриватБанку”.

За даними прокуратури протягом січня – березня 2015 року один із власників “ПриватБанку” для подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами фінустанови.

Зокрема встановлено, що він залучив п’ятьох працівників банку, серед яких – голова правління ПАТ КБ “ПриватБанк”; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ “ПриватБанк”; заступник голови правління “ПриватБанку” – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ “ПриватБанк”.

Як пояснили у прокуратурі, схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній із підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів.

“Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара “ПриватБанку” через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення “ПриватБанку”, – додали у відомстві.

Рештою коштів зловмисники розпорядились на свій розсуд.

“Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми”, – запевнили в САП.

Досудове розслідування триває.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

У розмові про свій фільм “Мільйонер з нетрів”, який здобув вісім “Оскарів”, включаючи перемогу в номінації “Найкращий фільм” та “Найкращий режисер”, Денні Бойл заявив, що зараз не знімав би стрічку на тлі побоювань щодо “культурної апропріації”.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко не може утримати економіку країни, котра поступово деградує, свідчать дані зовнішньої розвідки.

Мати Героя України, льотчика Андрія Пільщикова на позивний “Джус”, Лілія Авер’янова прокоментувала обшуки ДБР у її квартирі.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.