Завтра в Україні не передбачаються відключення електроенергії – «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

“Увага! 29 травня відключення не прогнозуються. При зміні ситуації в енергосистемі про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково”, – повідомили у компанії.

Додамо, що фахівці “Укренерго” вирішили відповісти на найчастіші запитання стосовно повернення до вимушених відключень електроенергії. Зокрема повідомили про причини відключень через зміни у погодних умовах.

Зазначається, що до початку російських прицільних атак по енергосистемі українські електростанції мали удвічі більше потужностей виробляти електроенергію. Якщо десь зростало споживання – диспетчер давав команду включити в роботу додатковий енергоблок на теплоелектростанції.

Однак, з 22 березня по 8 травня РФ розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками. Балансувати енергосистему тепловими блоками, які можна було швидко включити в роботу у разі зростання споживання, більше нема можливості.

Певний час швидко покривати споживання допомагали гідроелектростанції, які також суттєво пошкодили російські ракети. Але ті, що залишились, працювали на межі можливостей завдяки паводку. Зараз водопілля йде на спад і скоро закінчиться. Окрім цього, зараз почалась ремонтна кампанія на атомних електростанціях, щоб підготувати їх до зими. Своєю чергою, імпорту електроенергії теж недостатньо.

Через це вперше в історії української енергосистеми диспетчери мають настільки сильно покладатись на роботу сонячних електростанцій. У 2022 році СЕС займали близько 5% від загального обсягу генерації в Україні. Зараз цей відсоток значно вищий. Проте не внаслідок різкого збільшення площі сонячних панелей, а через те, що інші види генерації зазнали втрат після російських атак.

“На ефективність роботи сонячних електростанцій дуже впливає погода. Залежно від ступеня хмарності, кількість сонячного проміння, яке досягає поверхні землі, може бути різною. При цьому промені, які проходять через хмари, заломлюються та падають на панель під іншим кутом”, – зазначили фахівці.

Крім цього, важливим погодним фактором є дощ. Тому, дощові хмари зводять генерацію сонячної панелі нанівець.

Щобільше, сильна спека також негативно впливає на роботу сонячних панелей, і за надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз. А споживання буде вищим, адже населення користуватиметься кондиціонерами та вентиляторами. Через що у спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими.

“Водночас, якщо день був сонячним, то він впливає на енергозабезпечення не лише вдень, а й увечері: бо гідроакумулючі станції за день накопичили воду і спрацюють її під час вечірніх годин, чим зменшать необхідність обмежень. Тож, на жаль, залежність української енергосистеми від погодних умов – це сувора реальність, яку спричинили російські удари по українських електростанціях. Тому у найближчій перспективі до графіків відключень доведеться звикнути”, – пояснили у повідомленні.

В “Укренерго” вкотре закликали споживати електроенергію ощадливо, оскільки це допоможе знизити дефіцит та скоротити тривалість періодів без світла.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.