Збройні Сили України створили підрозділ із захисту культурної спадщини

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.
Гаазька конвенція 1954 року є основним міжнародним договором, що регулює захист культурних цінностей від загроз під час збройних конфліктів. Цей документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка спеціалізується саме на захисті культурних цінностей у випадку війни. Україна ратифікувала Перший Протокол щодо захисту культурних цінностей під час збройних конфліктів у 1956 році, а Другий протокол – у 2020 році.
“Створення спеціального підрозділу є черговим заходом імплементації на національному рівні положень частини другої статті 7 Конвенції про захист та збереження культурних цінностей у випадку збройного конфлікту”, – зазначають у Генштабі.
Відповідне рішення було ухвалене Головнокомандувачем Збройних Сил України та затверджене спільною директивою Міністра оборони України й Головнокомандувача ЗС України після тривалих консультацій з міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, а також за участю громадськості.
До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці з освітою та досвідом роботи в галузях культури, археології, історії та музейної справи. Основним завданням підрозділу буде координація заходів, спрямованих на захист, збереження та недопущення знищення об’єктів культурної спадщини, що можуть опинитися під загрозою через бойові дії.
-
Із початку повномасштабної війни зруйновано 1080 пам’яток культурної спадщини, зокрема 121 національного рівня.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.