Здоров’я дев’яти органів людини пов’язане з ризиком розвитку хвороб у старшому віці
Джерело: The Washington Post
Дослідження виявили, що біологічний вік дев’яти органів людини може впливати на розвиток таких захворювань як рак, деменція та хвороби серця.
У межах дослідження, опублікованого у Lancet Digital Health, фахівці вивчали дані Whitehall II – тривалого британського дослідження старіння, у якому протягом 35 років спостерігали за понад 10 000 дорослих британців.
У період з 1997 по 1999 рік у межах Whitehall II в учасників віком 45-69 років брали зразки плазми крові.
Під час чинного дослідження результатів Whitehall II було проаналізовано ці зразки крові та дані наступного спостереження за 6 235 учасниками, яким на той час було від 65 до 89 років.
Дослідники вивчали аналізи, щоб виміряти розрив між віком людини та біологічним віком її дев’яти органів: серця, судин, печінки, імунної системи, підшлункової залози, нирок, легень, кишківника та мозку.
Згодом вони дослідили дані наступного спостереження, у яких виявили, які захворювання розвивались в учасників відповідно до старіння протягом 20 років.
Органи старіли з різною швидкістю у різних людей і навіть всередині тіла. У тих, в кого органи швидко старіли, був підвищений ризик 30 з 45 вивчених вікових захворювань.
У деяких випадках швидке старіння органу було пов’язане з його захворюванням. До прикладу, у тих, в кого швидше старіють легені, ймовірність розвитку респіраторних захворювань протягом 20 років була вищою.
Проте в інших випадках зв’язок не був таким прямим.Так, швидке старіння нирок було пов’язане і з хворобами нирок, а також з хворобами інших органів, таких як печінка та підшлункова залоза. Водночас пришвидшене старіння кількох органів збільшувало ризик розвитку захворювань нирок.
Також встановлено, що на розвиток деменції більше впливало не швидке старіння мозку, а біологічний вік імунної системи.
Автор дослідження, професор наук про мозок Лондонського університетського коледжу Міка Ківімакі зауважив, що такі тести колись зможуть допомогти визначити, про який зі своїх органів людина має турбуватись більше і про те, яка хвороба може розвинутись у неї у майбутньому.
- Вчені з Університету Південної Каліфорнії встановили, що тривале перебування в умовах екстремальної спеки може пришвидшувати біологічне старіння у літніх людей.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.