Зеленський анонсував «хороші новини» щодо ППО після переговорів у Румунії

Джерело: Reuters

10 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що має хороші новини стосовно постачання артилерії та систем протиповітряної оборони після переговорів із президентом Румунії Клаусом Йоханнісом у Бухаресті.

Моїм головним акцентом сьогодні була протиповітряна оборона. І я радий, що Україну почула румунська сторона, – зазначив Зеленський.

Глава Української держави також зауважив, що потрібно зробити все можливе, щоб Росія не перетворила частину Чорного моря чи Дунайського регіону на морську “мертву зону”.

Росія вийшла з угоди, яка гарантувала безпечне транспортування українського зерна через Чорне море, і атакувала українську портову інфраструктуру на річці Дунай.

Окрім цього, президент торкнувся питання конфлікту між Ізраїлем і палестинцями, повторивши, що в інтересах Росії – розпалювати війну на Близькому Сході.

Зауважимо, 10 жовтня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.

Під час зустрічі сторони підписали двосторонню декларацію, яка фіксує ключові речі взаємодії між державами: і безпекову співпрацю, зокрема в регіоні Чорного моря, і підтримку української “Формули миру”, і розширення економічної та логістичної взаємодії, транспортних зв’язків, спрощення процедур перетину кордону, а також відкриття нових пунктів пропуску на кордоні.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.