Зеленський анонсував «нові важливі інструменти захисту» після саміту НАТО
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
Наша оборона – перший пріоритет. І я вдячний партнерам за готовність робити нові кроки. Більше зброї для наших воїнів – більше захисту життя для всієї України. Привеземо в Україну нові важливі інструменти захисту, – мовиться у дописі.
Глава Української держави зазначив, що на 12 липня заплановані двосторонні зустрічі – з американськими, канадськими, німецькими, британськими, нідерландськими, японськими та іншими партнерами.
Окрім цього, також заплановане перше інавгураційне засідання Ради Україна – НАТО.
Зауважимо, 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
Відомо, що лідери країн НАТО ухвалили пакет підтримки України, котрий передбачає:
- скасування вимоги щодо виконання ПДЧ стосовно членства;
- довгострокову програму військової допомоги по $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
- запуск Ради Україна-НАТО. Перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.
Натомість 9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
- Українська влада сподівається, що на саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.
Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором.
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала європейських союзників України виявляти стриманість у контактах із Кремлем після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона також розкритикувала канцлера за цей дзвінок.
17 листопада під час ракетного обстрілу Одеської області загинули двоє працівників компанії “Укренерго” — Дмитро Камінний та Максим Шаргородський. Обидва чоловіки віддали значну частину свого життя роботі на енергетичну інфраструктуру України.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.
Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.