Зеленський: Канада профінансує добудову музею Голодомору-геноциду
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
24 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив, що за підсумками візиту до США та Канади має низку позитивних рішень для України. Зокрема він зазначив про готовність Оттави профінансувати добудову музею Голодомору-геноциду.
Глава Української держави поінформував про економічні домовленості – і з урядами, і бізнесом. Зокрема є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою. У Вашингтоні – меморандум щодо взаємодії в енергетиці.
Окрім цього, в Оттаві домовилися щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. Також президент відзначив “очевидний інтерес” великих компаній і США, і Канади працювати в Україні.
На рівні Мінстратегпрому – взаєморозуміння з оборонними компаніями. І є дуже важливе взаєморозуміння на рівні суспільств – на рівні звичайних людей, які справді переживають за Україну та справді бажають нам перемоги, а всім українцям – захисту від російського терору. Коли звичайні люди в Америці кажуть, що моляться за Україну, це справді зворушує і додає сили нашим відносинам, — зауважив Зеленський.
Також він окремо висловив вдячність за готовність уряду Канади виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею.
Символічно, що саме Канада підтримає Україну в захисті історичної пам’яті. Дякую, Канадо!
Нагадаємо, у середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.
- Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.
- Президент України Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що Канада ввела санкції проти 60 російських фізичних і юридичних осіб.
- Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Канада фінансуватиме психічне здоров’я українців.
- Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Мовиться про суму у 300 млн доларів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.