Зеленський обговорив зі спікером Конгресу Джонсоном військову допомогу Україні
Джерело: Володимир Зеленський/X
Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якого закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.
Зеленський висловив вдячність Джонсону особисто, американському народу і президенту Байдену за критичну підтримку України з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії.
Зокрема він поінформував спікера про ситуацію на полі бою, різке зростання повітряного терору з боку РФ. Так, лише минулого тижня українськими містами та населеними пунктами випущено 190 ракет, 140 безпілотників “Шахед” та 700 керованих авіабомб. Тоді як найбільша гідроелектростанція України вийшла з ладу після російської атаки.
У цій ситуації життєво важливим є швидке прийняття Конгресом допомоги США Україні. Ми визнаємо, що у Палаті представників існують різні погляди на те, як діяти далі, але головне — зберегти питання допомоги Україні як фактор, що об’єднує, — зазначив президент.
Сторони також обговорили важливість якнайшвидшого відключення Росії від джерел фінансування війни та використання заморожених російських активів на користь України.
Щодо цього ми також покладаємося на керівництво Конгресу, — додав Зеленський.
I spoke with @SpeakerJohnson and thanked him personally, both parties, the American people, and President Biden for their critical support of Ukraine since the start of Russia’s full-scale invasion.
I briefed Speaker Johnson on the battlefield situation, specifically the…
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) March 28, 2024
Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.
Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.
Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.