Зеленський обговорив зі спікером Конгресу Джонсоном військову допомогу Україні

Джерело: Володимир Зеленський/X

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якого закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

Зеленський висловив вдячність Джонсону особисто, американському народу і президенту Байдену за критичну підтримку України з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії.

Зокрема він поінформував спікера про ситуацію на полі бою, різке зростання повітряного терору з боку РФ. Так, лише минулого тижня українськими містами та населеними пунктами випущено 190 ракет, 140 безпілотників “Шахед” та 700 керованих авіабомб. Тоді як найбільша гідроелектростанція України вийшла з ладу після російської атаки.

У цій ситуації життєво важливим є швидке прийняття Конгресом допомоги США Україні. Ми визнаємо, що у Палаті представників існують різні погляди на те, як діяти далі, але головне — зберегти питання допомоги Україні як фактор, що об’єднує, — зазначив президент.

Сторони також обговорили важливість якнайшвидшого відключення Росії від джерел фінансування війни та використання заморожених російських активів на користь України.

Щодо цього ми також покладаємося на керівництво Конгресу, — додав Зеленський.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.