Зеленський оприлюднив відео допиту полонених громадян Китаю

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

З’ясовуємо всі факти щодо перебування цих та інших громадян Китаю у складі російської окупаційної армії. Працює також українська розвідка, – прокоментував глава держави.

Він також додав, що станом на цей час є точні дані понад 150 громадян Китаю, котрих Росія залучила до війни проти України. Водночас, припустив, що насправді китайських насманців може бути більше.

Україна вважає, що таке навіть неприховане залучення Росією громадян Китаю до бойових дій на території України в загарбницькій війні є свідомим кроком на розширення війни. Це ще одне свідчення того, що Москві потрібно просто затягувати бойові дії. Росії все одно, хто саме буде гинути в цій божевільній війні, їй треба тільки, щоб війна тривала. Нам усім треба – усім партнерам, усім сумлінним учасникам міжнародних відносин, – щоб Росія втратила можливість продовжувати війну, зокрема, шляхом використання ось таких людей, – наголосив Зеленський.

За його словами, українські спецслужби знають про схеми, за якими вербують громадян КНР. Одна з — через соцмережі, зокрема TikTok і інші китайські соціальні мережі, де росіяни розповсюджують рекламні ролики.

Він назвав імена двох полонених-китайських громадян — Ванг Гуанцзюн 1991 року народження та Чанг Ренбо 1998 року народження.

За даними джерел Суспільне у спецслужбах, понад 150 громадян Китаю уклали контракти здебільшого у другій половині 2024 року, водночас є і ті, кого відібрали на військову службу ще у 2023 році. Вони несуть службу у різних підрозділах — 255 мотострілецькому полку, 136 окремій мотострілецькій бригаді, 70 мотострілецькому полку та інших.

Китайські громадяни воюють як навідники, стрільці, гранатометники зі званням, переважно, рядового.

Зауважимо, напередодні українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, що воювали на боці Росії.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.