Зеленський підписав Закон про діяльність музею Голодомору

Джерело: пресслужба ВР

Президент Володимир Зеленський підписав  Закон “Про внесення змін до Закону України “Про музеї та музейну справу” щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду” (проєкт № 10361).

Метою є створення законодавчих умов для здійснення контролю за діяльністю Національного музею Голодомору-геноциду в умовах повномасштабного вторгнення РФ.

Відповідними змінами створюються правові підстави для формування консультативно-дорадчих органів при музеї, до складу яких мають увійти представники фахових й наукових груп, міжнародних організацій та нащадки жертв Голодомору.

Передбачається, що зазначені зміни сприятимуть ефективному контролю за діяльністю Національного музею Голодомору-геноциду в умовах повномасштабного вторгнення, а також є передумовою для виділення Урядом Канади коштів на добудову закладу.

Раніше ми повідомляли, що у середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.

Також стало відомо, що уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Довідка. Національний музей Голодомору-геноциду — національний музей в Києві, розташований в Печерському районі і присвячений злочину Голодомору-геноциду в Україні.

У 2009 році завершили першу чергу, якою є Зала пам’яті і вуличні меморіальні об’єкти.

Загальна площа будівлі другої черги — 15 тис кв.м. Новозбудований музей буде містити основну експозицію площею 3600 кв.м., простір для тимчасових виставок площею 1000 кв.м., обладнане музейне фондосховище, конференц-залу на 250 місць, бібліотеку, кінозал на 300 місць, освітні простори, сувенірна крамниця, унікальний ліфт у контексті інклюзивності та безбар‘єрності. На сьогодні завершено роботу над Художньою концепцією основної експозиції.

Музей Голодомору має стати провідним музейним комплексом та науковим центром України, що розповідатиме про злочин геноциду – Голодомор 1932–1933 рр. сучасними музейними засобами у постійній експозиції, здійснюватиме виставкову, науково-дослідну, культурно-освітню діяльність в Україні та за її межами, стане платформою для меморіальних заходів, а також центром консолідації української нації.

  • Після повернення артефактів з Нідерландів українці зможуть побачити колекцію “Скіфського золота” у Національному музеї історії України.
  • 14 травня комітет у закордонних справах Конгресу депутатів (нижньої палати парламенту Іспанії) підтримав резолюцію про офіційне визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу.
  • 12 жовтня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
  • 16 травня у Музеї Голодомору у Києві скульптуру “Гірка пам’ять дитинства” вдруге одягнули у вишиванку у пам’ять про загиблих українців від рук російського ката. Цього року своєю символічною акцією організатори вшановують Сумщину – одну з найбільш постраждалих областей України в роки Голодомору, яка і сьогодні потерпає від російської агресії, оскільки перебуває під інтенсивними обстрілами ворога.

Збитки внаслідок привласнення українського зерна складають понад 30 млрд грн, однак ця цифра не остаточна, заявив керівник Департаменту ОГ протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов.

Колегія суддів ВАКС частково задовольнила позов САП і визнала необґрунтованими активи, які виявили у начальника сервісного центру МВС у Дніпропетровській області Олександра Савченка. Якщо рішення підтвердять в апеляції, активи cтягнуть у дохід держави.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 вересня. З початку доби відбулося 121 бойове зіткнення, противник завдав один ракетний (2 ракети), 52 авіаційних удари (зокрема, задіяв 71 КАБ) та 625 ударів дронами-камікадзе, здійснив більше ніж 3900 обстрілів позицій наших військ.

Глава Міноборони Рустем Умєров повідомив, що станом на сьогодні Україна закупила понад мільйон дронів з початку року, а власні спроможності виробництва оцінюються в декілька мільйонів.

Як повідомили в армії Ізраїлю, за кілька годин “Хезболла” випустила близько 115 ракет у бік цивільних районів на півночі Ізраїлю. Ізраїльські військові негайно завдали ударів у відповідь.