Зеленський підписав законопроєкт про демобілізацію строковиків

Джерело: сайт Верховної Ради України

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому на підпис направили проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.

Раніше Верховна Рада України прийняла законопроєкт, який передбачає звільнення захисників у запас. Цей законопроєкт вносить зміни до статті 11 “Закінчення військової служби” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” і отримав підтримку 319 народних депутатів.

Згідно з цим законом, військовослужбовці, чиї терміни служби закінчилися під час воєнного стану або ті, чия служба була продовжена понад установлені терміни, будуть звільнені у запас у строки, визначені указом Президента України.

Цей закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.