Зеленський подякував Байдену, Конгресу та американцям за законопроєкт про допомогу Україні

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

24 квітня президент США Джо Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки – підтримки, зокрема, української. Виступаючи в Білому домі, Байден заявив що військову допомогу буде відправлено “протягом наступних кількох годин”. Він зазначив, що через затримку допомоги Росія посилила авіаудари по містах України, проте боротьба українців була “чудовою”.

Зеленський зазначив, що шлях довжиною в пів року подолали, наголосивши на підтримці союзників.

Цими днями вже максимально активно працювали з нашими американськими друзями – на всіх рівнях, – щоб оперативно наповнити цей пакет від Сполучених Штатів саме такою зброєю, яка потрібна нашим воїнам. Від “атакамсів” і артилерії, від протитанкової зброї і ракет для “хаймарсів” до необхідної ППО і техніки.

Глава Української держави висловив вдячність президенту Байдену, Конгресу та усім американцям, котрі “відчувають, що потрібно вибивати землю з-під ніг у Путіна, не підкорятись йому і лише так буде дійсно менше загроз свободі”. Він додав, що спільними зусиллями це можна забезпечити.

Окрім того, президент також подякував усім американцям на оборонних підприємствах, кожному штату, які виробляють зброю, “яка зараз реально захищає демократію і наш спосіб життя”. Зазначивши, що співпраця України та Сполучених Штатів роблять сильніше обидва народи і всіх партнерів, увесь світ, який прагне “жити за правилами, а не в умовах насильства і хаосу”.

Зараз будемо робити все, щоб компенсувати пів року, які пройшли у дебатах, у сумнівах. Те, що російський окупант зміг за цей час, те, що Путін тепер планує, ми маємо розвернути проти нього. Всі його дії на фронті, всі його удари по нашій енергетиці, інфраструктурі, увесь його терор проти наших міст і сіл – все це повинно мобілізувати нас, кожного у світі, хто дійсно цінує життя, на більший тиск на Росію. Дуже важливо, щоб всі наші домовленості з Президентом Байденом були реалізовані на сто відсотків. Дякую, Америко! – наголосив Зеленський.

Варто зазначити, що 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.

Тоді як американський посадовець в середу, 24 квітня, повідомив, що декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності і 17 квітня Україна застосувала їх вперше.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.