Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні

Джерело: засідання Верхньої палати Конгресу США

Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.

Підтримали проєкт закону 79 сенаторів, 18 проголосувати проти. Окрім цього, Сенат також підтримав допомогу Ізраїлю і Тайваню.

Тепер, коли документ підтримали Палата представників та Сенат, законопроєкт відправлять на підпис президенту США Джо Байдену.

Байден вже зреагував на голосування Сенату наголосивши, що підпише документ одразу, як тільки він опиниться на його столі, аби негайно розпочати постачання озброєння Україні вже цього тижня.

“Потреба нагальна: для України, яка стикається з невпинними бомбардуваннями з боку Росії; для Ізраїлю, який щойно зіткнувся з безпрецедентними атаками з боку Ірану; для біженців і тих, хто постраждав від конфліктів і стихійних лих у всьому світі, зокрема в Газі, Судані та Гаїті; і для наших партнерів, які прагнуть безпеки та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – наголосив Байден.

Він подякував сенатором, які підтримали законопроєкти зазначивши, що тим самим США роблять світ безпечнішим та підтримують “своїх друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС і тиранів, таких як Путін”.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію станом на 19.00 26 травня щодо російського вторгнення. Зауважили, що армія РФ докладає максимум зусиль, щоб прорвати українську оборону.

26 травня 2014 року відбулася спроба захоплення терміналів Донецького аеропорту групами російських спецпризначенців, найманців та проросійських бойовиків.

Російські сили відступили з невизначених позицій поблизу Липців на Харківщині та продовжували атакувати біля Вовчанська.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

В п’ятницю, 24 травня, США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму 275 мільйонів доларів.