Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні

Джерело: засідання Верхньої палати Конгресу США
Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.
Підтримали проєкт закону 79 сенаторів, 18 проголосувати проти. Окрім цього, Сенат також підтримав допомогу Ізраїлю і Тайваню.
Тепер, коли документ підтримали Палата представників та Сенат, законопроєкт відправлять на підпис президенту США Джо Байдену.
Байден вже зреагував на голосування Сенату наголосивши, що підпише документ одразу, як тільки він опиниться на його столі, аби негайно розпочати постачання озброєння Україні вже цього тижня.
“Потреба нагальна: для України, яка стикається з невпинними бомбардуваннями з боку Росії; для Ізраїлю, який щойно зіткнувся з безпрецедентними атаками з боку Ірану; для біженців і тих, хто постраждав від конфліктів і стихійних лих у всьому світі, зокрема в Газі, Судані та Гаїті; і для наших партнерів, які прагнуть безпеки та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – наголосив Байден.
Він подякував сенатором, які підтримали законопроєкти зазначивши, що тим самим США роблять світ безпечнішим та підтримують “своїх друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС і тиранів, таких як Путін”.
- За даними ЗМІ більша частина озброєння та боєприпасів, які США нададуть Україні, розміщена на складах Німеччини та Польщі, що дозволить у найкоротші терміни доставити допомогу в Україні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Видання The Economist назвало літній наступ Росії на Україну “найсмертоноснішим” для російських військ за всю історію повномасштабної війни.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.