Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні

Джерело: засідання Верхньої палати Конгресу США

Сенат США більшістю голосів підтримав виділення Україні допомоги на суму майже 61 млрд доларів.

Підтримали проєкт закону 79 сенаторів, 18 проголосувати проти. Окрім цього, Сенат також підтримав допомогу Ізраїлю і Тайваню.

Тепер, коли документ підтримали Палата представників та Сенат, законопроєкт відправлять на підпис президенту США Джо Байдену.

Байден вже зреагував на голосування Сенату наголосивши, що підпише документ одразу, як тільки він опиниться на його столі, аби негайно розпочати постачання озброєння Україні вже цього тижня.

“Потреба нагальна: для України, яка стикається з невпинними бомбардуваннями з боку Росії; для Ізраїлю, який щойно зіткнувся з безпрецедентними атаками з боку Ірану; для біженців і тих, хто постраждав від конфліктів і стихійних лих у всьому світі, зокрема в Газі, Судані та Гаїті; і для наших партнерів, які прагнуть безпеки та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – наголосив Байден.

Він подякував сенатором, які підтримали законопроєкти зазначивши, що тим самим США роблять світ безпечнішим та підтримують “своїх друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС і тиранів, таких як Путін”.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

У п’ятницю, 18 липня, Рада Європейського Союзу з загальних питань офіційно ухвалила 18-й пакет санкцій проти Росії.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.