Зеленський провів координаційну нараду щодо підготовки Харківщини до зимового періоду
Джерело: Офіс президента
Під час робочої поїздки на Харківщину президент України Володимир Зеленський провів координаційну нараду з питань підготовки регіону до опалювального сезону.
Глава держави заслухав доповіді начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова про підготовку до зимового періоду.
Міністр енергетики України Герман Галущенко поінформував про готовність джерел енергогенерації до роботи в умовах зими.
Під час наради зазначено, що станом на 3 жовтня майже 90% жителів області забезпечені електропостачанням (з урахуванням фактичної наявності людей). Лише за червень – серпень поточного року електроенергію повернули у близько 6 тис. домівок.
Попри ворожі обстріли та складну безпекову ситуацію, вживаються заходи щодо повернення світла ще у близько 70 населених пунктів.
Зокрема, газопостачання відновлено для понад 3,2 тис. мешканців. У 155 деокупованих населених пунктах Харківщини тривають ремонтні роботи.
Рівень підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до зими загалом становить 99,4%.
Голова правління ПрАТ “НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький і голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм доповіли президентові про заходи із захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури в області.
Володимир Зеленський також заслухав інформацію від голови правління НАК “Нафтогаз України” Олексія Чернишова про забезпечення стабільності постачання газу в Харківській області у зимовий період.
- Президент України Володимир Зеленський 3 жовтня відвідав Куп’янсько-Лиманський напрямок фронту та зустрівся з командирами бригад й батальйонів.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики підготовлені до швидкого усунення наслідків ворожих атак на енергетичну інфраструктуру.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.