Зеленський провів розмову з Олафом Шольцом: обговорили подальшу оборонну співпрацю

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Під час розмови глава держави подякував співрозмовнику за потужний “зимовий” оборонний пакет від Німеччини, який містить чотири системи IRIS-T.

Сторони обговорили подальшу оборонну співпрацю. Президент також висловив подяку за багаторічну програму фінансової допомоги від Німеччини.

“Разом із серйозним посиленням Німеччиною нашої ППО це найкращі сигнали неослабної підтримки з боку вашої держави. Дуже ціную, що всі наші домовленості виконуються”, – зазначив Володимир Зеленський.

Лідери країн обговорили поточну ситуацію на полі бою. Президент розповів про ранкове відвідання Куп’янська на Харківщині, а також Херсона, Миколаєва та Одеси напередодні.

Окремо глава держави поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію в Чорному морі, функціонування “зернового коридору” та заходи, необхідні для подальшого захисту цивільного судноплавства в цьому регіоні.

Володимир Зеленський також подякував за участь Німеччини в імплементації української “формули миру”, зокрема за делегування представника ФРН на зустріч радників на Мальті та готовність приєднатися до наступних консультацій. Співрозмовники скоординували позиції перед майбутніми двосторонніми та багатосторонніми заходами на різних рівнях.

Президент наголосив на важливості забезпечення єдності всередині Європейського Союзу щодо ухвалення рішення про початок переговорів про приєднання України до ЄС, а також щодо виділення 50 млрд євро допомоги на наступні роки.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.