Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ситуацію в Авдіївці та постачання F-16

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Сьогодні, 22 лютого, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили ситуацію на Авдіївському та Південному напрямках, а також постачання F-16 та підготовку пілотів.

Під час засідання президент заслухав останні зміни в оперативній обстановці від Головкома Олександра Сирського. Обговорили ситуацію на всіх основних напрямках, оборонні дії та окремі наступальні операції. Також йшлося про надходження та витрату боєприпасів, ракет, дронів.

Зокрема, глава держави заслухав інформацію про плани ворога від начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова.

Також учасники Ставки детально розглянули ситуацію на Авдіївському та Південному напрямках.

Авдіївка – нова лінія оборони, укріплення рубежів, подальші наміри ворога. Кринки –українські морські піхотинці надійно тримають плацдарм.

“Ворог спромігся лише на дезінформаційну операцію”, – зазначив Володимир Зеленський.

Окрема закрита доповідь була щодо всього, що стосується літаків F-16. Учасники Ставки обговорили кількість винищувачів, які Україна отримає у першій партії, а також терміни отримання.

Зокрема, обговорено питання щодо підготовки інфраструктури та персоналу.

“Також уточнили календар подальшого навчання пілотів, техніків та отримання наступних літаків”, – зазначив президент України.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.