Зеленський запросив Анджея Дуду приїхати на кордон, аби вирішити питання блокування КПП

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення щодо ситуації на польсько-українському кордоні й запропонував президенту та прем’єр-міністру Польщі приїхати на кордон, аби розв’язати питання щодо блокування кордону польськими фермерами.

Глава держави заявив, що доручив уряду найближчим часом, до 24 лютого, бути на польсько-українському кордоні.

“І я прошу тебе, Дональде, пане премʼєр-міністре, теж приїхати до кордону. Анджею, пане президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити”, – звернувся до польського уряду Володимир Зеленський.

Також він наголосив, що також готовий бути на кордоні разом з урядом.

Крім того, президент Зеленський звернувся до Єврокомісії й зазначив, що необхідно зберегти єдність у Європі: “Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії”.

“Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь”, – резюмував Володимир Зеленський.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.